Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na ul. Podgórnej i Kanałowej

Miasto rozpoczyna trzeci, ostatni etap przebudowy pięciu ulic i czterech mostów w okolicy starych Młynów. Na czas trwania prac remontowych największej inwestycji drogowej w Starogardzie Gdańskim wyjazd z ulicy Podgórnej na ulicę Kanałową oraz odcinek ul. Kanaławej zostają tymczasowo zamknięte. Obowiązuje objazd ulicami: Tczewską, Norwida i Mickiewicza.

Pod koniec października Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. zakończyło prace przy modernizacji ul. Sobieskiego. 28 października ulica została udostępniona do ruchu, a wraz z nią przejazd z ulicy Kościuszki do ul. Mickiewicza. Otwarcie dla ruchu tej drogi pozwoliło Wykonawcy przystąpić do wykonania ostatniego już etapu największej inwestycji drogowej w mieście – przebudowy kolejnego odcinka ul. Kanałowej oraz mostu łączącego ją z ul. Podgórną.

Rysunek obszaru zamkniętego dla ruchu w czasie przebudowy  fragmentu ulicy Kanałowej i mostu łączącego ją z ul. Podgórną. 

W związku z rozpoczęciem III etapu inwestycji,  której celem jest przebudowa 4 obiektów mostowych i 5 dróg w całości lub części, od 2 listopada zmieniła się organizacja ruchu w tej części miasta. Wyjazd z ulicy Podgórnej został tymczasowo zamknięty, czyniac ją ulicą ślepą. Jadąc z Rynku w dół ulicą Podgórną dojedziemy tylko do skrętu w lewo, w ulicę Browarową, gdzie na czas budowy, odwrócono kierunek jazdy. Kierunek przejazdu na ul. Kilińskiego pozostał bez zmian.

W celu dotarcia  do ul. Hallera  w okolice Przychodni Lekarskiej czy Poczty Polskiej mieszkańcy Starogardu muszą korzystać z objazdu ulicami  Tczewską, Norwida i Mickiewicza.
Do ulicy Tczewskiej można dojechać dwojako. Można skorzystać z nowo oddanej do ruchu ulicy Sobieskiego, albo przez Rynek skręcając w prawo w ulicę Tczewską tuż przed kościołem św. Katarzyny, która na czas prowadzonych robót, została tymczasowo udostępniona dla ruchu.

Objazd w kierunku ul. Hallera

Na Stadion Miejski i Halę Miejską dojechać można ul. Kanałową od ulicy Tczewskiej. O zmianie tras kursowania autobusów miejskich linii nr 12, 14, 16, 17, 19 i 28 informowaliśmy  na stronie miasta pod linkiem. https://starogard.pl/miasto/objazd-dla-autobusow-mzk-119298/

Za utrudnienia bardzo przepraszamy i liczymy na wyrozumiałość mieszkańców. Utrudnienia potrwają ok. 3 miesiące.