Uwaga! Zamknięcie drogi wojewódzkiej 222

W związku z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 222 na odcinku Gdańsk – Starogard Gdański od 15 kwietnia od godz. 7:00 obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu.

Od 15 kwietnia na okres ok. 2,5 miesiąca zamknięty będzie odcinek C o długości ok. 100 m (m. Gołębiewo Wielkie, za skrzyżowaniem ze światłami na Sobowidz w kierunku Starogardu Gdańskiego.

Odcinek D2 o dł. ok. 300 m (Siwiałka – początek za skrzyżowaniem z drogą gminną na Bojary w kierunku Starogardu) zamknięty będzie od 15 kwietnia na okres ok. 4,5 miesiąca.

Odcinek D1 o długości ok. 100 m (Siwiałka – poczatek przed miejscowością w kierunku Starogardu) nieprzejezdny będzie od zakończenia robót na odcinku D2, tj. od sierpnia 2019 r. na okres ok. 3 m-cy.

Na czas całkowitego zamknięcia drogi objazd zostanie poprowadzony drogami krajowymi nr S6, 91, 22 oraz autostradą A1 (jako alternatywa). Ruch lokalny oraz komunikacja zbiorowa będzie funkcjonowała wyznaczonym dla niej objazdem drogami gminnymi i powiatowymi.

Ze względu na parametry techniczne dróg lokalnych i ich nawierzchnię konieczne jest poprowadzenie objazdu dla ruchu tranzytowego drogami krajowymi.

Aktualne informacje na temat zamknięcia odcinków drogi wojewódzkiej nr 222 wraz ze schematami objazdów znajdują się również pod adresem http://www.zdw-gdansk.pl/zdw/menu-glowne/utrudnienia/

Zarząd Dróg Wojewódzkich przeprasza za powstałe utrudnienia i prosi kierowców o stosowanie się do wprowadzonych zmian w organizacji ruchu.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl