Uwaga! Triathlon – zmiana organizacji ruchu

19 czerwca za sprawą Polpharma Triatlon Energy mieszkańców Starogardu czekają wielkie emocje sportowe, ale też spore utrudnienia na drogach. Zapowiadane od miesięcy zawody ruszą w niedzielę o godz. 9.00 rano i potrwają do godz. 16.00. Ze względu na oblężenie miasta przez kolarzy, biegaczy i pływaków część ulic w mieście zostanie wyłączona z ruchu. Zmianie ulegną też trasy kursowania autobusów miejskich.

W związku z organizacją zawodów ulice – Kanałowa, Tczewska, Owidzka, Rynek, parking przed stadionem miejskim, Paderewskiego, Kościuszki, Pelplińska, rondo Solidarności, Aleja Armii Krajowej, Lubichowska (od ronda Łupaszki w kierunku jeziora Płaczewo) zostaną całkowicie wyłączone z ruchu. Zamknięcie ulic spowoduje również utrudniania na ulicach prostopadłych do wyżej wymienionych. Przejazdy przez skrzyżowania odbywać się będą wahadłowo.

Oprócz tego w godzinach od 9.00 do 14.30 autobusy nr 12,14,16,17 i 25 nie będą się zatrzymywać na przystankach, które znajdują się na zamkniętych tego dnia odcinkach. Ponadto trasa linii nr 12 zostanie skrócona. Autobus nie pojedzie na Przylesie. Jego trasa zakończy się na ul. Kociewskiej/Korytybskiej.

Poniżej podajemy dokładny przebieg tras autobusów miejskich, który obowiązywać będzie 19 czerwca w godz. od 9.00 do 14.30.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl