Uwaga! Rynek zamknięty podczas Dni Starogardu

Kilka dni dzieli nas od święta Starogardu. Przez dwa dni 1 i 2 lipca mieszkańcy i zaproszeni goście będą mogli bawić się wspólnie na starogardzkim Rynku. Organizatorzy przygotowali dla nich mnóstwo atrakcji. W tym czasie Rynek będzie całkowicie wyłączony z ruchu.

W północno- wschodnim narożniku przed Kościołem św. Katarzyny stanie scena muzyczna. Na wschodniej stronie Rynku podobnie jak w zeszłym roku regionalni wystawcy i rękodzielnicy będą zapraszać do swoich kramów i stoisk. Południowa strona Rynku pozostanie niezmieniona. Tutaj w strefie relaksu będzie można odpocząć na plaży czy pobawić się z dziećmi na specjalnie przygotowanym placu zabaw. W związku z tym od rana w piątek, przez całą sobotę do niedzieli  do godz. 10 rano  Rynek będzie nieprzejezdny. W tych dniach wzorem lat ubiegłych na odcinku ul. Paderewskiego od ul. Kościuszki do postoju taksówek będzie wprowadzony ruch dwukierunkowy. Zgodnie z załączoną mapą zmieni się też trasa komunikacji miejskiej.

projekt mapa

Przypominamy, że w dniach 1 i 2 lipca wszyscy pasażerowie miejskich autobusów nie muszą kupować biletów. Jazda miejską komunikacją podczas Dni Starogardu jest za darmo! Informujemy też, że autobusy miejskie wrócą na swoje stałe trasy już w niedzielę od 5 rano.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz  zwracanie uwagę na zmianę oznakowania.
Prosimy o wyrozumiałość i bezpieczną jazdę.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl