UWAGA: od poniedziałku 16 marca autobusy miejskie będą jeździć rzadziej – jak w wakacje

Od poniedziałku, 16 marca, do odwołania w Starogardzie Gdańskim zmieni się rozkład jazdy miejskich autobusów. W dni powszednie będą jeździć po mieście z częstotliwością obowiązującą podczas ferii i wakacji. Decyzja o zmianie rozkładów jazdy ma związek z działaniami zapobiegawczymi rozprzestrzenianiu się wirusa COVID 19.

– To następstwo walki z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa – mówi Wojciech Szamborski, dyrektora MZK w Starogardzie Gdańskim. – Oprócz zmniejszenia częstotliwości przejazdów zadbamy o bezpieczeństwo pasażerów poprzez częstszą dezynfekcję uchwytów przy siedzeniach, poręczy, klamek, biletomatów i kasowników. Jednocześnie prosimy mieszkańców o nie pozostawianie w autobusach żadnych śmieci, w szczególności zużytych chusteczek higienicznych i gum do żucia.

– Liczymy na to, że przez najbliższe dwa tygodnie wszyscy, którzy nie muszą wychodzić z domów, w nich pozostaną. Dotyczy to przede wszystkim osób starszych, dzieci i młodzieży. W związku z tym, większość autobusów będzie jeździć niemal pusta, dlatego ograniczamy liczbę ich przejazdów – podkreślił zastępca prezydenta miasta Maciej Kalinowski.

Dyrektor MZK zapewnił również, że wszystkie miejskie autobusy są co dzień myte i kilka razy dziennie odkażane. Podkreślił też, że w obecnej sytuacji nie ma potrzeby ograniczania sprzedaży biletów przez kierowców, zatem pasażerowie mogą zaopatrywać się w bilety w autobusach.

Link do rozkładu jazdy autobusów MZK:   http://www.mzk.starogard.pl/?p=3609

fot. igrek_mzk