Uwaga! Od czwartku na ul. Gdańskiej będziemy jeździć wahadłowo

W czwartek, 28 czerwca zmieni się organizacja ruchu w Starogardzie. Na ulicy Gdańskiej będzie obowiązywać ruch wahadłowy. Wjazdy z ulic: Skorupki, Grunwaldzkiej, nowo projektowanej będą zamknięte, a przystanki autobusowe przy PKS zlikwidowane. Otwarta zostanie ulica Kolejowa. Utrudnienia potrwają do zakończenia budowy węzła integracyjnego.

Już od godz. 7:00 będzie można jeździć ulicą Kolejową. Ulica będzie przejezdna na całej swojej długości od ul. Skarszewskiej do ul. Traugutta. Z kolei godzinę później na ul. Gdańskiej rozpocznie się przebudowa skrzyżowania z ul. Grunwaldzką, gdzie powstanie rondo. W związku z tym na odcinku ul. Gdańskiej od przystanku przy dworcu PKS do posesji nr 23a zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Spowoduje to konieczność zamknięcia wjazdów od ul. Gdańskiej w ulice: Skorupki, Grunwaldzką i nowo projektowaną. Zlikwidowane też będą przystanki autobusowe przy ul. Gdańskiej na wysokości dworca PKS.

Utrudnienia w ruchu potrwają do zakończenia inwestycji pn. „Budowa węzła integracyjnego w Starogardzie Gdańskim”. Zgodnie z umową ma się zakończyć do 31 sierpnia.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl