Uwaga! LOTTO Triathlon Energy – utrudnienia w ruchu

9 czerwca 2019 r., podczas zawodów LOTTO Triathlon Energy, na terenie Skarszew i Starogardu Gdańskiego w godz. 11:00 – 14:30 nastąpią czasowe utrudnienia w ruchu.

W Skarszewach całkowicie wyłączona z ruchu będzie ul. Starogardzka, od wyjazdu z ośrodka Borówno w kierunku Starogardu Gdańskiego.

W samym Starogardzie całkowite wyłączenie z ruchu dotyczy ulic: Skarszewska – Derdowskiego – Gdańska (ruch wahadłowy na wiadukcie) – Skorupki – Traugutta – Dmowskiego – Zielona – rondo Bractwa Kurkowego (na DK 22 ruchem kierować będzie policja) – Norwida – Tczewska – Kanałowa.

Utrudnienia pojawią się w północnej części miasta od ul. Derdowskiego do ul. Kanałowej. Ich kumulacja przewidywana jest w godz. 12:00 – 14:00.

W ciągu trasy biegowej w godz. 11:30 – 14:30 wyłączone z ruchu zostaną ulice: Kanałowa – Podgórna – Rynek – Chojnicka – 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich – nawrót – Chojnicka – rondo Lubichowska – Kościuszki – Pelplińska (do DW 222) – nawrót – Kościuszki – rondo Pitagorasa (przed rondem nawrót) – Kościuszki – rondo Lubichowska – Chojnicka – Rynek – Podgórna –Kanałowa.

W związku z zamknięciem tych ulic nastąpią również utrudnienia na ulicach prostopadłych do wyżej wymienionych. Tam, gdzie się uda, odbywał się będzie przejazd poprzeczny przez skrzyżowania. Ruchem będą kierować osoby uprawnione i policja.

W godzinach 11:00 – 14:30 nastąpi przerwa w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej dla linii biegnących trasą zawodów.

W związku z poruszaniem się po trasie zawodników na rowerach o dużych prędkościach apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i przekraczanie ulic w miejscach wyznaczonych przy pomocy służb organizatorów imprezy oraz wolontariuszy.

Za powstałe utrudnienia wszystkich mieszkańców serdecznie przepraszamy.

Ewentualne pytania można kierować mailowo na adres organizatora imprezy: biuro@EnergyEvents.pl

Więcej informacji o LOTTO Triathlon Energy na stronie internetowej: http://triathlonenergy.pl

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl