Uwaga! LOTTO Triathlon Energy – utrudnienia w ruchu

13 września 2020 r., podczas zawodów LOTTO Triathlon Energy, na terenie Skarszew i Starogardu Gdańskiego w godz. 8:45 – 13:45 nastąpią czasowe utrudnienia w ruchu.

W Skarszewach całkowite wyłączona z ruchu będzie ulica Starogardzka od wyjazdu z ośrodka Borówno w kierunku Starogardu Gdańskiego.

Starogard Gdański – całkowite wyłączenie z ruchu dotyczy ulic: Skarszewska – Derdowskiego – Gdańska (ruch wahadłowy na wiadukcie) – Skorupki – Traugutta – Dmowskiego – Zielona – rondo Bractwa Kurkowego (kierowanie ruchem przez Policję na DK 22) – Norwida – Tczewska – Kanałowa. Utrudnienia w północnej części miasta od ulicy Derdowskiego do ulicy Kanałowej zostaną skumulowane w dwóch okresach 9:40 – 10:30 oraz 11:15 – 12:15.

W ciągu trasy biegowej wyłączone z ruchu zostaną ulice: Kanałowa – Podgórna – Rynek – Chojnicka – 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich – nawrót – Chojnicka – rondo Lubichowska – Kościuszki – Pelplińska (do DW 222) – nawrót – Kościuszki – rondo Pitagorasa (przed rondem nawrót) – Kościuszki – rondo Lubichowska – Chojnicka – Rynek – Podgórna –Kanałowa. Wyłączenie z ruchu trasy biegowej w godzinach 9:30 – 14:30.

W związku z zamknięciem tych ulic nastąpią również utrudniania na ulicach prostopadłych do wyżej wymienionych – tam gdzie będzie to możliwe odbywał się będzie przejazd poprzeczny przez skrzyżowania, ruchem będą kierować osoby uprawnione i Policja.

W godzinach 9:00 – 14:30 nastąpi przerwa w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej dla linii poruszających się po trasie zawodów.

W związku z poruszaniem się po trasie zawodników na rowerach o dużych prędkościach apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i przekraczanie ulic w miejscach wyznaczonych przy pomocy służb organizatorów imprezy i wolontariuszy.

Za powstałe utrudnienia wszystkich mieszkańców serdecznie przepraszamy.