UWAGA! Kolejna zmiana organizacji ruchu na Rynku

Od środy 30 sierpnia będziemy inaczej jeździć przez Rynek. Rusza drugi etap przebudowy. Prace obejmą wschodnią, północną i południowa cześć płyty. Oprócz obowiązujących objazdów, zmieni się organizacja ruchu na ulicach Paderewskiego i Sambora.

W związku z postępem prac na Rynku w dnia 30 sierpnia b.r. przewiduje się wprowadzenie II etapu zamknięcia Rynku w Starogardzie Gdańskim. Oprócz obowiązujących do tej pory wyłączeń ulic z ruchu i zaproponowanych tras objazdowych, dodatkowo zamknięta zostanie część wschodnia, północna oraz południowa Rynku.

W związku z tym zmieni się organizacja ruchu na ul. Paderewskiego. Jadąc ulicą Paderewskiego w stronę Rynku będzie go można objechać na dwa sposoby.

Jeden objazd odbywać się będzie ul. Kellera, Rycerską, Krzywą, Kościuszki i Sobieskiego. Przy czym – Uwaga! – na skrzyżowaniu ulicy Paderewskiego z ul. Kellera i Placem 16 Dywizji odwrócony zostanie kierunek jazdy.

Drugi objazd pobiegnie ul. Sambora. Tu również – Uwaga! – na skrzyżowaniu ul. Paderewskiego z ul. Sambora odwrócony zostanie kierunek ruchu!. Na wlocie ulicy Paderewskiego obowiązywać będzie nakaz skrętu w prawo w ul. Sambora. Z kolei na skrzyżowaniu ulicy Sambora z ulicą Zajezdną, na wlocie ul. Sambora stanie znak nakazujący jazdę w lewo w ul. Zajezdną.

Powyższa zmiana organizacji ruchu spowoduje, że wzdłuż biblioteki publicznej na tej ulicy zostanie zlikwidowany dotychczasowy parking.

Nowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do końca bieżącego roku. Za wszystkie utrudnienia bardzo przepraszamy. Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość i cierpliwość.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl