Uwaga! Będą utrudnienia w ruchu. Skrzyżowanie przy Młynach będzie nieprzejezdne

Od wtorku 6 kwietnia 2021 zmieni się organizacja ruchu w obrębie ulic Tczewskiej, Kanałowej i Sobieskiego. Zamknięty zostaje przejazd przez skrzyżowanie tych ulic przy Młynach. Ruch odbywać się będzie okrężnie ulicami Tczewską i Sobieskiego w stronę Unii Europejskiej. Prawa część ulicy Kanałowej od wyjazdu z ulicy Podgórnej będzie całkowicie zamknięta dla ruchu.

Czasowa zmiana organizacji ruchu w obrębie ulic Tczewskiej, Kanałowej i Sobieskiego jest konieczna w związku z rozpoczęciem prac budowlanych etapu I projektu pn. „Przebudowa ulic, obiektów mostowych, parkingów przy ul. Kanałowej, Sobieskiego, części ul. Owidzkiej, części ul. Tczewskiej oraz ul. Hallera w Starogardzie Gdańskim”

Z ruchu wyłączone zostanie skrzyżowanie ulic: Tczewskiej, Kanałowej i Sobieskiego przy Młynach. Ulica Tczewska zamknięta zostanie od wjazdu z ulicy Norwida tuż przed mostem. Ulicą Kanałową nie pojedziemy w prawo od mostu łączącego ją z ul Podgórną. Ulica Sobieskiego zamknięta zostanie na wysokości starych Młynów przed zakrętem w lewo w ul. Owidzką.

Jadąc od ulicy Norwida będzie można skręcić w lewo w ul. Tczewską, którą będzie można dojechać do ul. Unii Europejskiej, a następnie ulicą Kościuszki do centrum miasta i odwrotnie. Podobnie w przypadku ulicy Sobieskiego. Jadąc w kierunku Młynów będzie można skręcić w ulicę Owidzką, która prowadzi do ul. Unii Europejskiej i odwrotnie – jadąc od strony ul. Unii Europejskiej będzie można ulicą Owidzką dojechać do ul. Sobieskiego i dalej w kierunku Rynku i południowej części miasta. Całkowicie zamknięty zostanie odcinek ulicy Kanałowej od wyjazdu z ul. Podgórnej do skrzyżowania z ulicami Tczewską i Sobieskiego. Jadąc z Rynku ulicą Podgórną będzie można tylko i wyłącznie skręcić w lewo w ul. Kanałową w kierunku ul. Hallera.

Prace rozbiórkowe na tym odcinku rozpoczną się w we wtorek 6 kwietnia br. Mogą potrwać do końca roku 2021.

Przebudowa 5 dróg i 4 obiektów mostowych jest jedną z najważniejszych inwestycji planowanych w Starogardzie Gdańskim na lata 2021-2023. Dzięki niej znacznie poprawi się bezpieczeństwo kierowców i pieszych oraz komfort jazdy z południowych dzielnic miasta.

Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość, a kierowców o ostrożną jazdę.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl