Uszyjmy razem misia… dla Ninki

Warsztaty szycia misia, Zumba Kids, tor przeszkód dla dzieci, trening karate, licytacje oraz wiele innych atrakcji już w najbliższą niedzielę (10 czerwca) w godz. 16:00 – 19:00 czekać będzie w Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Reymonta 1. Wszystko z myślą o Nince.

Nina Żylińska urodziła się z wadą serca (Tetralogia Fallota) i wadą kończyn dolnych (brak kości piszczelowych, stawów skokowych i kolanowych). Lekarze w Polsce i za granicą nie znaleźli sposobu na uratowanie nóżek. Dla Ninki najlepszą drogą do sprawności była amputacja nóg i zaprotezowanie ich. Niestety jest to koszt, któremu rodzice nie są w stanie sprostać samodzielnie, ponieważ protezy muszą być sukcesywnie wymieniane wraz ze wzrostem dziewczynki.

Specjalnie dla niej społeczność „Żeby Ci się chciało” wraz z Fundacją Pomimo Wszystko oraz partnerami organizują akcję charytatywną. W pomoc chcą zaangażować jak najwięcej osób i przy okazji jednego spotkania nieść ją na wiele obszarów. Tak powstał projekt „Dzieci Dzieciom”, którego głównym celem są warsztaty pod hasłem „Uszyj z nami misia”. Dzieci szyją na nich misie razem z rodzicami. Jednego zabierają ze sobą, a drugiego wspólnie przekazują Komendzie Powiatowej Policji. Misie trafiają do policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy rozdają je podczas interwencji, w których udział biorą dzieci. Przytulanka ma dodać im sił, wiary i sprawić, by poczuły się bezpiecznie.

Wszyscy zainteresowani szyciem misia mogą zapisywać się w Osiedlowym Domu Kultury lub u Sandry Domachowskiej pod nr tel: 509 864 496. Koszt szycia wynosi 40 zł od pary (dorosły + dziecko). Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona.

Pozostałe atrakcje dostępne będą dla wszystkich zainteresowanych. Wybierać naprawdę będzie w czym. – W trakcie imprezy odbędą się licytacje, m. in. piłki z podpisami piłkarskiej reprezentacji Polski, która niedługo zagra na Mistrzostwach Świata w Rosji; karnetu na cały sezon koszykarzy Polpharmy; karnetu na cały sezon do strefy VIP na mecze KP Starogard; wejściówki rodzinnej do Aquaparku Reda; czy też kolacji z prezydentem Starogardu Gdańskiego Januszem Stankowiakiem. Poza tym będzie Zumba Kids z Anią Biernat ze szkoły Esta Fiesta; tor przeszkód dla dzieci przygotowany przez Paulę Piotrzkowską z klubu fitness PUMA; trening dla rodzica z dzieckiem. Będzie też pyszna kawa, dużo słodyczy i jeszcze więcej radości – mówi jedna z organizatorek wydarzenia Sandra Domachowska, która sama poprowadzi trening karate.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl