Usłyszeli ostatni dzwonek przed wakacjami

Tegoroczne wakacje będą jednymi z najdłuższych. 19 czerwca ostatni dzwonek w roku szkolnym 2018/2019 usłyszało 4 614 uczniów sześciu szkół podstawowych w Starogardzie Gdańskim. Na zawsze ze szkołą podstawową pożegnało się 1 051 absolwentów trzecich klas gimnazjum oraz klas ósmych. Dzieci odebrały świadectwa i nagrody za wzorową naukę i szczególne osiągnięcia. Ich letni wypoczynek potrwa 74 dni. Do szkoły wrócą 2 września.

Ostatnie spotkanie uczniów w szkołach przed wakacjami rozpoczął uroczysty apel. Ze szkołą podstawową na 74 dni pożegnało się w sumie 4 614 dzieci. 1051 uczniów od września rozpocznie naukę w szkołach średnich – 522 absolwentów III klas gimnazjum i 529 absolwentów klas ósmych.

W uroczystości zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 4 uczestniczyli prezydent miasta Janusz Stankowiak oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Marek Jankowski.

Prezydent miasta janusz Stankowiak podziękował nauczycielom, rodzicom, uczniom i obsłudze administracyjnej szkół , życząc im wszystkim spokojnych i bezpiecznych wakacji.

 – Dziękuję wszystkim nauczycielom, wychowawcom i obsłudze administracyjnej starogardzkich szkół. To był dla nich trudny rok. Podejmowali ważne decyzje w walce o poprawę warunków pracy i płac. Niestety zapłacili za to wysoką cenę. Ale to właśnie dzięki nim dzisiaj z satysfakcją możecie udać się na wakacje. Starogardzki samorząd wspiera nauczycieli i będzie wspierał dalej. Jestem z wami i wierzę, że w końcu ten sukces osiągniecie – powiedział prezydent.

Janusz Stankowiak podziękował uczniom SP 4 za wspaniałe wyniki, które osiągnęli wspólnie ze swoimi nauczycielami. Podziękował też rodzicom, którzy wykazali się dużą cierpliwością podczas trudnych dni, kiedy musieli organizować dodatkową opiekę dla dzieci.

 – Dziękuję Wam za wyrozumiałość – powiedział. – Moje serce się raduje, widząc tak wielu zdolnych młodych ludzi. Dziękuję, że tak pilnie się uczyliście i z taką determinacją staraliście się podnieść poziom swojej wiedzy i umiejętności. Serdecznie wam wszystkim gratuluję i życzę wspaniałych, radosnych i bezpiecznych wakacji – zakończył prezydent.

Ustępująca ze stanowiska dyrektor szkoły Danuta Pawlish otrzymała podziękowania za znakomitą pracę  w roku szkolnym 2018/2019.Szczególne podziękowania w imieniu całej społeczności szkolnej skierował do Danuty Pawlish, która wraz z końcem roku szkolnego, zakończyła pracę na stanowisku dyrektora szkoły.  W podziękowaniu za wzorowo wykonaną pracę prezydent wspólnie z wiceprzewodniczącym Rady Miasta wręczyli jej bukiet kwiatów.

Dyrektor Danuta Pawlish podziękowała wszystkim za współpracę i wsparcie. – Kiedy we wrześniu obejmowałam stanowisko dyrektora, obiecałam, że dołożę wszelkich starań, aby ten pierwszy test ósmoklasisty wypadł dobrze. Dzisiaj z satysfakcją mogę powiedzieć, że wypadł znacznie lepiej niż dobrze. Wasze wyniki znalazły się powyżej średniej krajowej i to rokuje na przyjęcie do dobrych szkół średnich. Jesteśmy z Was dumni, dumni, że stanowimy społeczność Szkoły Podstawowej Nr 4 – powiedziała ustępująca ze stanowiska dyrektor szkoły.

11 absolwentów SP 4 otrzymało statuetki za najlepsze wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie

Podczas apelu nagrody za najlepsze wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie odebrało 11 ósmoklasistów, którzy uzyskali średnie powyżej 5,75. Uczniowie klas ósmych w szczególny sposób pożegnali też swoich wychowawców i nauczycieli. Z kolei najmłodsi uczniowie szkoły przygotowali dla swoich starszych kolegów niespodziankę. Po zakończeniu części oficjalnej dzieci klas I-III podbiegły do absolwentów, by wręczyć każdemu bukiecik kwiatów.

Nagrodzeni działacze szkolnego parlamentu

Podziękowania i nagrody otrzymali też uczniowie, którzy aktywnie udzielali się w samorządzie szkolnym i dumnie pełnili obowiązki pocztu sztandarowego.

Uczniowie klas I-III wręczają swoim starszym kolegom bukieciki kwiatów.

Ostatni dzień szkoły w 2019 roku przypadł 19 czerwca. To oznacza, że wakacje w tym roku będą dłuższe niż w ubiegłym o 2 dni i potrwają 74 dni. Dzieci wrócą do szkół 2 września

fot. Magdalena Dalecka

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl