Urząd ma nowego Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych

Nowym naczelnikiem Wydziału Spraw Społecznych została Agnieszka Buczyńska. Została wskazana przez Komisję Konkursową. 4 listopada Prezydent Miasta zatwierdził jej kandydaturę na szefa Wydziału.  Agnieszka Buczyńska pełniła dotychczas obowiązki zastępcy naczelnika WSS. O stanowisko ubiegały się dwie osoby.

Agnieszka Buczyńska pracuje w Urzędzie Miasta od czerwca 2006 roku. Wcześniej pracowała w rektoracie Pomorskiej Szkole Wyższej w Starogardzie Gdański. Urzędniczą karierę rozpoczęła na stanowisku podinspektora w Wydziale Spraw Społecznych. Od czerwca 2016 roku pełniła funkcję zastępcy naczelnika WSS. Dotychczas zajmowała się organizacją oświaty, sprawozdawczością i statystyką.

Bogata ścieżka zawodowa, różne funkcje, które pełniła w Wydziale oraz liczne zadania i obowiązki pozwoliły jej nabrać właściwego doświadczenia i zdobyć potrzebne umiejętności do samodzielnego kierowania Wydziałem. Do jej nowych zadań należeć będzie m.in. koordynacja pracy przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów oraz nadzór nad działalnością publicznych zakładów opieki zdrowotnej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Będzie zarządzać siedmioosobowym zespołem.

– Czekają mnie nowe wyzwania i obowiązki –  przyznała Agnieszka Buczyńska –  zwłaszcza teraz, kiedy reforma edukacji puka do drzwi. Dużo pracy przed nami i wiele ważnych decyzji. Na bieżąco analizuję pomysły i propozycje Ministerstwa Edukacji – dodaje nowa naczelnik. – Jesteśmy też po wstępnych rozmowach z dyrektorami szkół. Mam nadzieję, że reforma wygaszania gimnazjów w Starogardzie będzie bezbolesna i nie ucierpią na tym uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl