Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył rok akademicki

29 maja starogardzcy seniorzy zakończyli rok akademicki 2018/2019. Podziękowali dyrektor SCK Ewie Roman, koordynatorce UTW Ewie Landowskiej oraz swoim wykładowcom.

W tym roku nowe umiejętności na zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku „S-Centrum” zdobywało 211 studentów. – Niezmiernie się cieszę, że z roku na rok przybywa nam chcących się rozwijać seniorów. W zdecydowanej większości są to panie, ale muszę przyznać, że pojawia się też coraz więcej przedstawicieli płci męskiej – mówiła koordynator, a zarazem dziekan UTW Ewa Landowska.

Samorząd studencki Uniwersytetu Trzeciego Wieku „S-Centrum”

– Wiecie, że zawsze chętnie przychodzę na wszystkie Wasze uroczystości. Aż trudno uwierzyć, że dzisiaj kończy się trzynasty rok działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jestem szczęśliwy, że Was – studentów jest coraz więcej. To dowodzi, że potrzebne jest Wam takie miejsce. Cieszę się, że tak chętnie korzystacie z jego oferty – powiedział prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak, pomysłodawca UTW „S-Centrum”.

Wykładowcy UTW „S-Centrum” w roku akademickim 2018/19.

W tym roku uroczystość zakończenia roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zbiegła się z Dniem Działacza Kultury oraz urodzinami dyrektor SCK Ewy Roman. Było więc mnóstwo życzeń, kwiatów i wzruszeń.

Studenci otrzymali pamiątkowe dyplomy. Potem przy dźwiękach muzyki Grzegorza Piskorskiego i Krzysztofa Cegłowskiego ruszyli na parkiet.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl