Unihokeiści z SP2 zaskoczyli formą

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej zdobyli tytuł Mistrzów Starogardu w unihokeju. Drugie miejsce wywalczyli chłopcy z Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej, a na trzecim stopnium podium stanęli unihokeistki z SP nr 3. Zawody odbyły się 12 października w Szkole Podstawowej Nr 6 w Żabnie.

W czwartek, 12 października br. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 6 w Żabnie odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci w unihokeju chłopców. O tytuł Mistrzów rywalizowało 6 zespołów ze starogardzkich szkół podstawowych nr 1,2,3,4 i 6 oraz Publicznej Szkoły Chrześcijańskiej.
Dotychczas w tej dziedzinie sportu rządziło „Żabno” zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Dlatego dużą niespodzianką starogardzkich rozgrywek w unihokeju chłopców było zwycięstwo podopiecznych Wojciecha Myszka ze Szkoły Podstawowej Nr 2. Chłopcy z „dwójki” zazwyczaj kończyli rywalizację na ostatnim miejscu, ale w tym roku jak się okazało role się odwróciły SP nr 2 była pierwsza, a SP nr 6 – ostatnia.

Najlepszymi unihokeistami szkół podstawowych w Starogardzie Gdańskim zostali: Dominik Brzeziński, Kacper Jakusz – Gostomski, Michał Janowski, Fabian Kaczmarek, Dominik Lemka, Seweryn Maśliński, Artur Mąkosa, Oskar Osowski. Opiekun drużyny nie krywał dumy i zadowolenia ze swoich podopiecznych, którzy 24 października będą reprezentowali Starogard na Mistrzostwach Powiatu.

Na podium, zajmując drugie miejsce, stanęli uczniowie Chrześcijańskiej Szkoły Podstwowej, a trzecie miejsce wywalczyła drużyna z SP nr 3. Czwarta była drużyna z SP 4, piąta – SP nr 1 i szósta –SP nr 6. Królem strzelców został Kamil Szrajber z Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej.

Najlepszym zawodnikiem PSP 1 został Miłosz Spica
Najlepszym zawodnikiem PSP 2 został Dominik Lemka
Najlepszym zawodnikiem PSP 3 został Kamil Celer
Najlepszym zawodnikiem PSP 4 został Jeremiasz Rogaczewski
Najlepszym zawodnikiem PSP 6 został Wiktor Czaja
Najlepszym zawodnikiem PSCh został Konrad Kwaśniewski

Każda reprezentacja otrzymała pamiątkowy dyplom. Zawodniczki, które zajęły pierwsze trzy miejsca, otrzymały medale. Natomiast wyróżnione zawodniczki z każdej szkoły – statuetkę najlepszego zawodnika drużyny. Zawody zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim. Współorganizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 w Żabnie.