Ulicę Kopernika przebuduje firma PBD S.A.

Wydział Techniczno-Inwestycyjny starogardzkiego magistratu rozstrzygnął przetarg na modernizację nawierzchni ulicy Kopernika. Przebudowa dotyczy odcinka od skrzyżowania z ul. Lubichowską do skrzyżowania z Aleją Jana Pawła II. Inwestycję wykona Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. ze Starogardu Gdańskiego. Jej koszt to ponad 3 mln zł. Prace potrwają do końca września.

W przetargu na wykonanie „Budowy ulicy Kopernika w Starogardzie Gdańskim” – etap I uczestniczyły dwie firmy – Firma Budowlano-Drogowa „Prasbet” z Grudziądza oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg. S.A. ze Starogardu Gdańskiego. Zwyciężyła oferta tej drugiej z ceną 3 198 000 zł.

W środę 28 marca prezydent Janusz Stankowiak podpisał z prezesem PBD S.A. Grzegorzem Rozmusem umowę na budowę ulicy Kopernika- etap I. Do końca września tego roku firma ze Starogardu przebuduje odcinek od skrzyżowania z ul. Lubichowską do skrzyżowania z Aleją Jana Pawła II, z wyłączeniem skrzyżowań.

Od lewej: wiceprezydent Przemysław Biesek-Talewski, Grzegorz Rozmus prezes PBD S.A., prezydent Janusz Stankowiak i kierownik budowy -Piotr Ludwik. /fot. Magdalena Dalecka/

– W tej chwili opracowujemy koncepcję organizacji ruchu, jaka będzie obowiązywać podczas robót budowlanych – powiedział kierownik budowy Piotr Ludwik – Jak tylko otrzymamy zgodę na wprowadzenie zmian w ruchu, rozpoczniemy przebudowę. Prace zaczniemy na odcinku od ronda z Aleją Jana Pawła II do wjazdu na osiedle Kopernika.

Nowa ulica Kopernika będzie miała 6 metrów szerokości. Po obu stronach powstaną nowe 2 metrowe chodniki, a po stronie północnej na odcinku od ul. Reymonta do ul. Sienkiewicza również ścieżka rowerowa. PBD przebuduje całą infrastrukturę podziemną. Wybuduje nową kanalizację deszczową i sanitarną wraz z przyłączami w zakresie pasa drogowego, przebuduje sieć wodociągową oraz usunie kolizje z sieciami teletechnicznymi i gazową. Ulica zostanie doświetlona, a przy przejściach dla pieszych pojawią się azyle bezpieczeństwa.

Inwestycja finansowana jest ze środków własnych Gminy Miejskiej Starogard Gdański. Budowę kanalizacji sanitarnej i wodociągu w kwocie 792 tys. zł sfinansuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji STAR –WiK Sp. z o.o. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w połowie kwietnia. Budowa potrwa do końca września 2018 roku.

Przebudowa ulicy Kopernika na odcinku od skrzyżowania z ul. Lubichowska do skrzyżowania z Aleją Jana Pawła II ruszy w połowie kwietnia i potrwa do końca września. /fot. Magdalena Dalecka/

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl