Uczta dla miłośników muzyki klasycznej

Dena Piano Duo Berlin, Leszek Kułakowski Jazz Orchestra oraz Bester Quartet to artyści, którzy w ramach festiwalu „Mozartiana Flesz” wystąpili w Starogardzie Gdańskim. Koncerty odbywały się przez trzy dni, od 21 do 23 sierpnia.

Festiwal zainaugurował występ Dena Piano Duo Berlin, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego. Leszek Kułakowski Jazz Orchestra wystąpiła w czwartek, a Bester Quartet w piątek na plenerowej scenie w Parku Nowe Oblicze.

– Międzynarodowy Festiwal Mozartowski pn „Mozartiana Flesz” odbył się u nas po raz drugi. Starogard Gdański jest jedynym miastem, które przy tym wydarzeniu współpracuje z Gdańskiem, gdzie organizowane jest ono już od 14 lat. Posłuchać można na nim najwybitniejszych muzyków. W zeszłym roku gościliśmy artystów z Japonii, Gruzji, Austrii. Festiwal to Mozart w wersji klasycznej, eksperymentalnej oraz na jazzowo, uczta dla miłośników dobrej muzyki w najlepszym wykonaniu – mówi dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury Ewa Roman.

Leszek Kułakowski Jazz Orchestra podczas koncertu w Parku Nowe Oblicze, fot. SCK.

– Z inicjatywą zorganizowania części festiwalu w naszym mieście wyszła p. Urszula Ossowska. Pomysł bardzo mi się spodobał. Jestem bardzo zadowolona, że to wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem i zostało tak pozytywnie odebrane. Dlatego planuje organizację kolejnych edycji przy współpracy z Polskim Chórem Kameralnym, który jest organizatorem tego festiwalu w Gdańsku – zapowiada Ewa Roman.

Patronat nad Międzynarodowym Festiwalem Mozartowskim „Mozartiana Flesz 2019” sprawowali Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Fot. Magdalena Dalecka

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl