Uczciwość godna podziwu

Na początku maja 10-letni starogardzianin Marcel Manuszewski jechał rowerem do kolegi. W rejonie ulicy Powstańców Warszawskich znalazł zwitek 7 banknotów o nominale 200 zł. Powiedział o tym swojej mamie i razem udali się do Komendy Powiatowej Policji, gdzie oddali znalezione pieniądze. 19 maja za godną naśladowania postawę obywatelską i uczciwość podziękowali im Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak oraz Komendant Powiatowy Policji insp. Bogusław Ziemba.

– Jechałem rowerem, żeby spotkać się z kolegą. Nagle zobaczyłem, że coś leży na ulicy. Podniosłem i okazało się, że to pieniądze, których wcale nie było mało. Od razu pomyślałem, że trzeba oddać je Policji, bo może ktoś ich szuka. Najpierw zadzwoniłem do mamy. Powiedziała, że razem pójdziemy na komendę i oddamy pieniądze. Tak właśnie zrobiliśmy – opowiada Marcel Manuszewski.

Marcel Manuszewski

– Marcel, Twoja uczciwość, jak również przekazywanie właściwych wzorców przez mamę to zachowanie godne naśladowania. Odpowiednia reakcja ich obojga z pewnością przypomni wielu osobom jak powinno się postępować w sytuacjach tego typu. Skoro mając zaledwie 10 lat postąpiłeś tak jak należy, to jestem przekonany, że będziesz w przyszłości dobrym obywatelem, który odpowiednio zareaguje w każdej sytuacji – mówił Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim insp. Bogusław Ziemba.

Komendant Powiatowy Policji insp. Bogusław Ziemba dziękuje i gratuluje Marcelowi. 

– Jestem bardzo dumny z takiej postawy mieszkańców miasta. Doceniam ją zwłaszcza ze względu na Twój bardzo młody wiek. Hasło przewodnie Starogardu Gdańskiego brzmi: „Tu rodzą się gwiazdy”. Ty, Marcel zdecydowanie jesteś jedną z nich, bo chodzi nie tylko o to, żeby być dobrym w sporcie, czy muzyce, ale także, żeby być dobrym człowiekiem i dobrym obywatelem. To, co zrobiłeś świadczy o tym, że taki właśnie jesteś i daje przypuszczenie, że w przyszłości będziesz postępował równie szlachetnie – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Gratulacje i podziękowania zarówno od Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka, jak i Komendanta insp. Bogusława Ziemby otrzymał nie tylko Marcel, ale też jego mama Ewelina Manuszewska. 

Fot. Małgorzata Rogala