Uczcijmy 99. rocznicę powrotu Starogardu do Macierzy

Przyłączenie Starogardu do ziem polskich było jednym z wielu wydarzeń wielkiego procesu powrotu Pomorza Gdańskiego do Polski, które rozpoczęło się latem 1919 roku. 29 stycznia w naszym mieście odbędą się uroczystości upamiętniające to ważne dla nas wszystkich wydarzenie.

We wtorek 29 stycznia o godz. 9:20 uczestnicy uroczystości i poczty sztandarowe zbierają się przy Pomniku Niepodległości, ul. Paderewskiego. O godz. 9:30 wygłoszone zostaną okolicznościowe wystąpienia. Zaraz po nich nastąpi uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem.

O godz. 10:00 w kościele pw. św. Mateusza odprawiona zostanie uroczysta msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców.

Na obchody zapraszają: prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak, przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert oraz prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Kociewskiej Mirosław Kalkowski.

Tradycyjnie tego samego dnia odbędzie się również wręczenie Wierzyczanek – nagród Prezydenta Miasta Starogard Gdański za osiągnięcia w dziedzinie kultury, gospodarki, oraz inicjatyw społecznych w 2018 r. Początek uroczystości o godz. 17:00 w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby.