Uaktualniona lista ulic do tymczasowego utwardzenia

Mieszkańcy Dobrzańskiego mogą być spokojni. Ulica gruntowa, przy której mieszkają, zostanie w tym roku utwardzona płytami betonowymi YOMB do końca. To samo dotyczy mieszkańców ulicy Słonecznej. Prezydent ogłosił uaktualnioną listę ulic przeznaczonych do tymczasowego utwardzenia. Do 13 czerwca można składać wnioski i zastrzeżenia.

31 maja prezydent miasta ogłosił uaktualnioną listę 53 ulic w Starogardzie Gdańskim przeznaczonych do tymczasowego utwardzenia płytami YOMB. Do 2020 roku miasto zaplanowało utwardzenie 5 ulic. Na pierwszy ogień pójdą ulica Dobrzańskiego oraz ulica Słoneczna. W przyszłym roku zaplanowane do utwardzenia są sięgacze ulicy Dąbka, przy których mieszka 404 starogardzian. Ulice Sucharskiego i Grzybka to plan na lata 2018-2020. Miasto przeznaczy na to zadanie do 2020 roku ponad 1,6 mln zł.

Do 13 czerwca mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi i zastrzeżenia do przyznanej punktacji poszczególnym ulicom oraz prosić o szczegółowe wyjaśnienia kryteriów, jakie zadecydowały o takiej, a nie innej pozycji ulicy na liście rankingowej.

Załącznik : Ranking utwardzania dróg 2017

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl