U „Jacka i Agatki” powitali już wakacje

Chociaż oficjalnie rok szkolny kończy się 19 czerwca, mieszkańcy ulicy Grunwaldzkiej i okolic przywitali już wakacje. W poniedziałkowe popołudnie, 17 czerwca spotkali się na placu zabaw „Jacek i Agatka”. Na rodzinny piknik zaprosił ich radny Wojciech Pielecki, który przygotował dla nich mnóstwo atrakcji.

Ponad 2 godziny dzieci z okolicznych podwórek skakały na dmuchańcach, zajadały się cukrową watą i malowały sobie buzie. Rodzice przyglądali się ich zabawie, ucinając pogawędki z sąsiadami. Wspólnej integracji sprzyjała piękna pogoda oraz radosna perspektywa zbliżających się wakacji. Chętnych do zabawy było wielu, bowiem mieszkańcy ochoczo odpowiedzieli na zaproszenie radnego Wojciecha Pieleckiego, który zainicjował poniedziałkowe spotkanie na placu zabaw „Jacek i Agatka”’

Powitanie wakacji w formie rodzinnego pikniku zainicjował radny Wojciech Pielecki. Na zdjęciu w wiceprezydentem Maciejem Kalinowskim

– Bardzo się cieszę, że tak wielu mieszkańców przyszło na nasz plac zabaw, by razem powitać wakacje – powiedział radny. – To miejsce, w którym teraz jesteśmy, tak naprawdę stworzyliśmy sami, dwa lata temu walcząc o pieniądze z Budżetu Obywatelskiego. Dzisiaj rozpoczyna się głosowanie na projekty, które zrealizowane zostaną w 2020 roku. Wśród nich jest również nasz wniosek. Tym razem staramy się o nowy sprzęt do zabawy dla dzieci. Namawiam was do oddawania głosów, bo nic tak nie jednoczy i nie integruje lokalnej społeczności, jak wspólny sukces, a ten plac zabaw to nasze wspólne dzieło – dodał Wojciech Pielecki.

Wśród uczestników lokalnej integracji można było też spotkać zastępcę prezydenta miasta Macieja Kalinowskiego. Wiceprezydent podziękował radnemu za zaproszenie i pogratulował  fantastycznie zorganizowanego pikniku. Życzył wszystkim dobrej zabawy oraz udanych, wesołych i beztroskich wakacji.

Na rodzinnym pikniku u „Jacka i Agatki” nie mogło zabraknąć sportowych akcentów . Chłopcy trenowali piłkę nożną z KS Beniaminek 03

Do wspólnej zabawy w sportowym stylu zachęcał też klub Sportowy Beniaminek 03. Na sąsiadującym z placem zabaw, boisku, chłopcy grali w piłkę pod czujnym okiem fachowców. Natomiast Józef Olszynka ze Starogardzkiego Centrum Kultury zapraszał dzieci do wspólnego malowania.

Mieszkańcy ul. Grunwaldzkiej i okolic zawsze chętnie uczestniczą w integracjach organizowanych przez radnego Wojciecha Pieleckiego

Dla mieszkańców był to czas integracji, relaksu i zabawy. Dla wiceprezydenta i radnego okazja do rozmowy z mieszkańcami o codziennych problemach i potrzebach.

Piknikową atmosferę podsycił zapach grillowanych kiełbasek, które szybko rozchodziły się wśród zaproszonych gości. A czas umilała im przy tym muzyka z dziecięcymi przebojami.

fot. Magdalena Dalecka

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl