Tytuły Mecenasów i Przyjaciół Kultury przyznane

Podczas zorganizowanego 6 stycznia Koncertu Noworocznego Starogardzkie Centrum Kultury wręczyło tytuły Mecenasów i Przyjaciół Kultury, którzy wspierali instytucję w minionym roku. Tuż po uroczystej gali niezwykły, pełen emocji i wzruszeń koncert dali tenorzy z grupy Tre Voci.

 

Zgromadzoną w sali „Sokół” publiczność przywitali Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak oraz dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury Ewa Roman.

– Spotykamy się po raz pierwszy w nowym, 2023 roku. Z tej okazji życzę Państwu przede wszystkim zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz tego, by udało się Wam zrealizować wszelkie postanowienia, założenia i spełnić marzenia – mówił prezydent Starogardu Janusz Stankowiak.

– Galę rozpoczęliśmy od prezentacji filmu podsumowującego działania Starogardzkiego Centrum Kultury w 2022 roku. Tego wszystkiego nie udałoby się zrealizować, gdyby nie Państwa wsparcie. Bardzo serdecznie za nie dziękujemy. Wyrazem naszej wdzięczności są tytuły Mecenasów i Przyjaciół Kultury. Każdy z wyróżnionych otrzyma pracę, na której widać budynek SCK. Specjalnie z myślą o Was przygotowała je Weronika Stańczak z Galerii „A” – powiedziała dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury Ewa Roman.

Mecenasami Kultury 2022 zostały firmy i przedsiębiorstwa:
GAMA sp. z. o. o.
Bank Spółdzielczy w Starogardzie Gdańskim
Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych Stary Las sp. z o. o.
Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych STARKOM sp. z o.o.
Polpharma SA

Mecenasi Kultury 2022

Tytuły Przyjaciół Kultury zostały:
Nadleśnictwo Starogard
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Ziemi Kociewskiej
Firma KAZ Dystrybucja sp. z o. o.
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Broker sp. z o. o.
Studio Mario
Hipermarket Carrefour Starogard Gdański
Zespół Brokerów Ubezpieczeniowych Majkowski Brokers
Firma DOVISTA

Przyjaciele Kultury 2022

Podziękowania trafiły także do służb mundurowych, które podczas imprez organizowanych przez Starogardzkie Centrum kultury dbają o bezpieczeństwo artystów oraz publiczności. Wśród wyróżnionych znalazły się:
Komenda Powiatowa Policji
Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej
Ochotnicza Straż Pożarna
Straż Miejska

Podziękowania trafiły także do starogardzkich służb mundurowych

Po wręczeniu tytułów zaśpiewał zespół Tre Voci. Ze względu na chorobę jednego z tenorów Wojciecha Sokolnickiego, w Starogardzie Gdańskim w duecie wystąpili Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj. Zaprezentowali hity muzyki włoskiej, latynoskiej, filmowej, a utworem „Lubię wracać tam, gdzie byłem” Zbigniewa Wodeckiego zapowiedzieli swój nowy album, na którym znajdą się polskie piosenki.

Tre Voci, chociaż w okrojonym składzie, dali znakomity koncert.

Galę wręczenia tytułów Mecenasów i Przyjaciół Kultury oraz Koncert Noworoczny w wykonaniu Tre Voci prowadzili Anita Piaskowska i Łukasz Rocławski.

Fot. Małgorzata Rogala