Tyle razem dróg przebytych…

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale złote i diamentowy gody to jubileusze niezwykłe, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem ponad pół wieku. 15 stycznia w magistracie odebrali okolicznościowe medale.

Słowa uznania pod adresem dostojnych jubilatów, podziękowania za długie pożycie małżeńskie i piękny przykład dla młodego pokolenia wyrazili Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Marek Jankowski, którzy odznaczyli pary okolicznościowymi medalami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. 

Okazję do wspólnego świętowania miało 61 par. Listy gratulacyjne z okazji 60-lecia pożycia małżeńskiego otrzymali: Teresa i Adam Borzyszkowscy oraz Maria i Jan Czarnotta. Jubileusz 50-lecia świętowali: Krystyna i Czesław Beyer, Janina i Edward Bielińscy, Daniela i Bolesław Burczyk, Teresa i Józef Bonk, Gabriela i Edward Chraniuk, Renata i Sławomir Cichoccy, Elżbieta i Tadeusz Cierzan, Jerzy i Gabriela Cieślak, Leona i Stanisław Czarnota, Kazimiera i Franciszek Galikowscy, Krystyna i Roman Gilla, Danuta i Kazimierz Gołuńscy, Jadwiga i Marian Górnowicz, Regina i Stanisław Grochowscy, Renata i Ginter Hejmyk, Stefania i Ryszard Hinc, Irena i Walerian Kamińscy, Teresa i Henryk Klimas, Krystyna i Ryszard Knuth, Gabriela i Mieczysław Konopaccy, Jadwiga i Tadeusz Konotopscy, Maria i Tadeusz Kośnik, Wiesława i Ryszard Krause, Lidia i Gerard Kreft, Maria i Henryk Kreft, Mirosława i Zygmunt Kurowscy, Elżbieta i Henryk Królikowscy, Renata i Stanisław Latoszewscy, Krystyna i Jerzy Lasek, Barbara i Tadeusz Lech, Rita i Józef Lindeau, Renata i Ryszard Lubawscy, Eugenia i Roman Makowscy, Helena i Mieczysław Maluga, Jadwiga i Edmund Mania, Jadwiga i Mieczysław Michałowscy, Teresa i Szczepan Mistelscy, Elżbieta i Stanisław Olak, Genowefa i Stanisław Oller, Elżbieta i Stanisław Olszewscy, Irena i Mieczysław Olszewscy, Renata i Wojciech Owsiany, Helena i Ryszard Piątkowscy, Teresa i Alfons Płoccy, Teresa i Władysław Płoccy, Sybilla i Stanisław Rożewicz, Regina i Józef Rydlewscy, Romana i Alfred Schuttenberg, Wanda i Jan Słomscy, Halina i Franciszek Smukała, Bernadeta i Romuald Sniechowscy, Wiesława i Paweł Sobeccy, Helena i Mieczysław Spica, Bożena i Stefan Stark, Janina i Henryk Stosik, Agnieszka i Leon Syntek, Stefania i Gerard Szymańscy, Teresa i Czesław Wrzosek, Kazimiera i Czesław Zaborowscy.

Po wręczeniu medali i dyplomów wzniesiono toast oraz odśpiewano sto lat. Do tańca jubilatów zachęcił duet wokalny Edmund i Irena. Organizatorem uroczystości jubileuszowych był Urząd Stanu Cywilnego w Starogardzie Gdańskim.

Wszystkim parom życzymy wielu dalszych lat wspólnego życia, pełnych optymizmu i radości. Niech mijają one w otoczeniu najbliższych, kochającej rodziny, dzieci i wnuków. Wszystkiego najlepszego!

Fot. Małgorzata Rogala, Magdalena Nowak

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl