Tworzenie i dzielenie, czyli jak łączy sztuka

„Biznes z pasją” to cykl spotkań z kreatywnymi ludźmi, które łączą pracujących w różnych sektorach i uczą, jak realizować pomysły, jak działać, tworzyć i czerpać radość oraz satysfakcję ze swojej pracy. 19 czerwca odbyły się czwarte warsztaty pt. „Sztuka łączenia”.

– Naszym spotkaniom przyświeca cel stworzenia w województwie pomorskim wspólnoty ludzi „którym się chce”. Tym razem Stowarzyszenie Pozytywni zaprosiło grupę kreatywnych ludzi, którzy łączą w życiu pasję z pracą – wyjaśnia współorganizator Marzena Dembicka właścicielka Pracowni Poznania Potrzeb.

Magdalena Okuniewska właścicielka firmy Magoku opowiedziała o łączeniu pasji z pracą.

Wśród prelegentów znaleźli się: Michał Słowiński, właściciel Dziennej Dawki Kawy, który opowiedział uczestnikom o tym, jak wiele godzin pracuje każdego dnia, jak wielką radość czuje z każdej zaparzonej kawy oraz jak odważnie podejmuje decyzje, które rozwijają ofertę jego kawiarni. Magdalena Okuniewska właścicielka Magoku, która uczy języka angielskiego i tworzy ceramiczna biżuterię. Jest też moderatorem metody rozwojowej Action Learning.  Marcin Karwowski, właściciel firmy Rozwojownik i wiceprezes Stowarzyszenia Pozytywni oraz Sylwia Ossowska, Pełnomocnik Prezydenta ds Organizacji Pozarządowych, Dzieci i Młodzieży. Oboje wyjaśnili, co łączy samorząd i organizacje pozarządowe, na czym opiera się dobra współpraca i jak ważną rolę pełni w niej wzajemnemu zaufanie i aktywne wybieganie w przyszłość.

Pełnomocnik Prezydenta ds Organizacji Pozarządowych, Dzieci i Młodzieży Sylwia Ossowska i Marcin Karwowski, właściciel firmy Rozwojownik mówili o współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi

Swoim doświadczeniem i wiedzą podzieliła się też Marzena Dembicka. Pokazała, jak zdobywanie nowych kompetencji może współgrać z potrzebami. Wyjaśniła, że nawet osoba z niską potrzebą porządku i kontaktów społecznych jest w stanie zdobyć kompetencje, które  pozwolą jej dobrze funkcjonować w świecie współpracy, projektów i pracy zespołowej.

Współorganizatorem spotkania było Stowarzyszenie Pozytywni

Po wykładach, uczestnicy spotkania mieli okazję do praktycznych ćwiczeń i indywidualnych rozmów. Wiele radości sprawiły jak zawsze przygotowane przez organizatorów gry tematyczne. Polegały one na „łączeniu”. Były puzzle, krzyżówki, projektowanie kartek i wykonywanie rysunków. Słuchacze uczyli się, jak rozmawiać ze sobą i jak osiągać zamierzone cele. Dzięki wsparciu Miasta to wszystko odbywało się przy zdrowych przekąskach i kawie.

Uczestniczki czwartego spotkania z cykli „Biznes z pasją”

– To był fantastycznie spędzony i zorganizowany czas. Wykłady pozwoliły mi zobaczyć drogę dorastania i dojrzewania prelegentów do życia w zgodzie z samym sobą, a ćwiczenia sprawiły radość, bo tworzenie w gronie różnych ludzi jest niezwykle mobilizujące i pobudza kreatywność – powiedziała Karolina Sprengel.

– Cieszy mnie niezmiernie, że ze spotkania na spotkanie jest coraz więcej chętnych gości i słuchaczy. Występowało już przeszło 10 wykładowców, „zwykłych” ludzi z pasją, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami. Były opowieści o sukcesach i lekcjach do odrobienia. Staramy się zawsze poruszać tematy istotne dla ludzi pracujących, które mogą umknąć w codziennej rutynie i pośpiechu. Wraz ze Stowarzyszeniem Pozytywni już zapraszamy na kolejne spotkanie w listopadzie – podsumowała Marzena Dembicka.

fot. Anna Karolina Sprengel

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl