Turniej pamięci Macieja Olszewskiego

56 młodych siatkarzy zagrało 24 września w XIV Memoriale Macieja Olszewskiego. Pierwsze miejsce zajęła drużyna UKS BUDOWLANKA Toruń, II – GKS STOCZNIOWIEC Gdańsk, III – SKS Starogard Gdański, a IV – STOCZNIA Darłowo.

Najlepszymi zawodnikami rozgrywek okazali się Jakub Cichal (UKS BUDOWLANKA Toruń), Jan Stadnicki (GKS STOCZNIOWIEC Gdańsk), Jakub Biliński (STOCZNIA Darłowo) oraz Dominik Zembura (SKS Starogard Gdański).

Najlepsi zawodnicy XIV Memoriału Macieja Olszewskiego

Memoriał Macieja Olszewskiego organizowany jest od 14 lat, by uczcić pamięć utalentowanego siatkarza pochodzącego z naszego miasta. Maciej Olszewski urodził się 19 stycznia 1978 r. Był wychowankiem SKS Starogard. W sezonie 2000/2001 rozpoczął grę w Stolarce Wołomin. Był reprezentantem Polski w siatkówce plażowej, w parze z Danielem Plińskim, swoim najlepszym przyjacielem. Razem uczestniczyli w młodzieżowych Mistrzostwach Europy w San Marino. 4 czerwca 2001 r. uległ wypadkowi pod swoim rodzinnym miastem, wracając z meczu siatkówki plażowej. Zmarł trzy tygodnie później, 24 czerwca 2001 r. w szpitalu w Tczewie, w wyniku odniesionych w wypadku ran.

XIV już turniej poświęcony jego pamięci odbył się w Hali Sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim. Miasto dofinansowało go kwotą 4 000 zł.

Fot. SKS Starogard Gdański