Turniej o Puchar Małgorzaty Glinki

Blisko 400 młodych siatkarek i siatkarzy wzięło udział w rozgrywanym w dniach 10-11 grudnia w Starogardzie Gdańskim Ogólnopolskim Turnieju Minipiłki Siatkowej o Puchar Małgorzaty Glinki. Siatkarka odwiedziła nasze miasto podczas zawodów.

– To wspaniałe, że możemy się tutaj spotkać. Miło patrzy się jak gracie, jak bardzo angażujecie się w rozgrywki. Chcecie wygrywać. To dobrze, ale to nie jest najważniejsze. Najbardziej istotne jest to, że się ruszacie. Dbacie w ten sposób o swoje ciało Wierzcie mi, że będziecie dzięki temu zdrowsi i dłużej sprawni. Cieszę się, że siatkówka wciąż przyciąga tak wielu młodych ludzi – powiedziała jedna z najlepszych polskich siatkarek Małgorzata Glinka.

Małgorzata Glinka w Starogardzie Gdańskim

Małgorzata Glinka nie przyjechała z pustymi rękoma. W imieniu Prezydenta Miasta Starogard Gdański Janusza Stankowiaka upominek w postaci koszulek, książki i piłki z autografem odebrał Zastępca Prezydenta Miasta ds. Społecznych Maciej Kalinowski. Wiceprezydent podarował siatkarce prezent, który ma jej przypominać wizytę w Starogardzie.

Siatkarka Małgorzata Glinka przekazuje prezent Zastępcy Prezydenta Miasta ds. Społecznych Maciejowi Kalinowskiemu.

Spośród rywalizujących drużyn dziewcząt najlepsze okazały się: Jasieniak, a wśród chłopców UKS Set Starogard Gdański.

VI Grand Prix Kociewia o Puchar Małgorzaty Glinki zorganizowane zostało w sali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych przez klub sportowy KaEmKa Starogard Gdański i Glinka Academy. 

Fot. Małgorzata Rogala