Trzydniowy Festiwal Food Trucków

Nie ma dobrej zabawy bez dobrego jedzenia! Organizacja FUTRAKI zaprasza na Festiwal pysznego jedzenia. Przez trzy dni podczsa DNI STAROGARDU GDAŃSKIEGO będzie można skosztować oryginalnych potraw z całego świata. To pierwszy w tym roku i największy zlot food trucków w mieście.

28, 29 i 30 czerwca (piątek, sobota, niedziela) Starogard będzie kusić zapachami wspaniałych potraw przyrządzanych przez prawdziwych pasjonatów kulinariów. To najlepsza okazja do wspólnego ucztowania w formule wielkiego, rodzinnnego pikniku, którego główną atrakcją będzie kilkanaście food trucków, czyli aut przystosowanych do przygotowywania i wydawania posiłków.

Nie zabraknie streetfoodowych klasyków takich jak: burgery i frytki belgijskie. Na pewno pojawią się też bardziej oryginalne potrawy kuchni z całego świata: mniej lub bardziej pikantne azjatyckie pad thai, bułeczki baozi, sajgonki czy węgierskie langosze i kubańskie kanapki. Dla łasuchów będą też pyszne desery i słodkości. Wśród nich np. hiszpańskie churrosy, amerykańskie donuty, a nawet lody tajskie.

Jedno jest pewne – bogata oferta kulinarna zaspokoi najwybredniejsze gusta miłośników jedzenia. A co najważniejsze –  wszystkie potrawy przygotowywane są ze świeżych, sezonowych produktów.

KONKURS:

Dla naszych czytelników mamy konkurs, w którym do wygrania są bezpłatne bony na dowolne danie z konkretnego food trucka. W sumie do rozdania mamy 5 pojedynczych bonów.

Co trzeba zrobić, by je zdobyć?

W maksymalnie 2 zdaniach przekonać nas, że bony powinny trafić właśnie do Was! Odpowiedzi należy przesłać na adres  wis@um.starogard.pl . 

W tytule prosimy napisach KONKURS FOOD TRUCKI. Na maile czekamy do środy (26 czerwca 2019) do godz. 15:00.

Osoby, które zdaniem redakcji udzielą najciekawszych odpowiedzi, nagrodzimy bonem, który będzie można zamienić na dowolne danie w wybranym food trucku. Ze zwycięzcami skontaktujemy się drogą mailową i poinformujemy jak odebrać wygraną.

Impreza odbędzie się przy ul. Olimpijczyków Starogardzkich 1 w Starogardzie Gdańskim, na parkingu przed Halą Miejską im. Andrzeja Grubby. Wstęp wolny.

Odwiedzą Was:
👉 Czarros – hiszpańskie churros!
👉 Cafe Rolka– Lodorolki – lody tajskie!
👉 Hubi Bubi – pyszne zapiekanki!
👉 Farsz Food- BAO – bułeczki bao na parze!
👉 E.Doggs – hot dogi!
👉 Pan Burger – amerykańśkie burgery!
👉 Le mini lemoniada – lemoniada molekularna!
👉 PAN FRYTA – frytki belgijskie!
👉 MIMUS Street Food – karoce I cevapy!
👉 O La Bubbles – pyszne waffle bąbelkowe!
👉 Tandoor Szama – Indian Street Food – kuchnia Indyjska!
👉 Dirty Sandwich – kanapki z szarpanym mięsem!
👉 El Compadre Foodtruck – burrito i quesadilla!
👉 Pulled Pork F.T. – kanapki z szarpaną wieprzowiną!
👉 WokKing – tajskie Pad Thai!
👉 SweetGang – słodziutkie mini pączki!
👉Po Nitce Food Truck – włoskie makarony!
👉 Flammaster – najlepsze podpłomyki!

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/621444478293286/

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl