Trzeci wiek, a piąty bieg. Zakończenie roku akademickiego UTW

31 maja działający przy Starogardzkim Centrum Kultury Uniwersytet Trzeciego Wieku „S-Centrum” zakończył rok akademicki 2021/2022. Jak zawsze, była to doskonała okazja do podziękowań, podsumowań, a także zabawy w rytm starszych i nowszych przebojów, którą poprowadził DJ KABI.

Na uroczystości pojawili się Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak, przewodniczący Rady Seniorów Bogdan Adam oraz przewodniczący starogardzkiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Jan Brdak.

Od lewej: przewodniczący starogardzkiego oddziału PZERiI Jan Brdak, prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak, dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury Ewa Roman z córką Basią oraz przewodniczący Rady Seniorów Bogdan Adam.  

– W kończącym się właśnie roku akademickim w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyło 176 studentów. Ta ilość bardzo nas cieszy i daje nieustanną motywację do kolejnych działań. Otworzyliśmy nowe pracownie. Jesteśmy widoczni podczas wydarzeń w Starogardzie Gdańskim oraz okolicach. Przybywa nas z roku na rok. Mam wielką nadzieję, że ta tendencja się utrzyma – powiedziała koordynator UTW „S-Centrum” Ewa Landowska.

Reprezentacja wykładowców UTW w roku akademickim 2021/2022

– Przede wszystkim bardzo się cieszę, że po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, wróciliśmy do stacjonarnych spotkań, zwłaszcza takich jak to dzisiejsze. Miło mi widzieć Państwa wszystkich w dobrej formie i świetnych nastrojach. Korzystajcie z uroków wakacji. Do zobaczenia w październiku – mówiła rektor UTW, dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury Ewa Roman.

Seniorzy doskonale bawili się w rytm muzyki.

– Jak doskonale Państwo wiecie, odwiedzam Was zawsze z wielką przyjemnością. Trudno mi uwierzyć, że minęło już 16 lat od momentu, kiedy zakładaliśmy w Starogardzkim Centrum Kultury Uniwersytet Trzeciego Wieku. Studenci wciąż są piękni i młodzi. Patrząc na Was, śmiało można powiedzieć: „Trzeci wiek, a piąty bieg”. Energii i pogody ducha pozazdrościć Wam może wielu – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak

Symboliczny bukiet kwiatów prezydent Starogardu wręczył przewodniczącej samorządu studenckiego Urszuli Olender. Spotkanie prowadziła Anita Piaskowska.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl