„Tropem Wilczym” ku pamięci „Wyklętych”

Bieg „Tropem Wilczym” to tradycyjny bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych na 1963 metry. Długość dystansu jest symboliczna, wspólna dla wszystkich miast, które organizują u siebie tę imprezę. W 1963 roku zginął bowiem ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Na bieg w Starogardzie Gdańskim w niedzielę, 3 marca 2019 zaprasza Fundacji Wolność i Demokracja oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Dzień 1 marca w roku 2011 został ustanowiony świętem państwowym. Tego dnia od 8 lat obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, które działało w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Z tej okazji co roku w wielu polskich miastach organizowany jest Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczestniczą w nim wszyscy, którzy chcą nadać nowoczesny ton historii o ludziach niezłomnych w swej idei. W niedzielę, 3 marca w całej Polsce w pamiątkowym biegu wystartuje prawdopodobnie ponad 75 000 osób z 360 miast.

W Starogardzie bieg „Tropem Wilczym” rozpocznie się 3 marca o godzinie 12:00. Zawodnicy wystartują z ul. Kanałowej.

Przebieg tras
Uczestnicy będą mieli do pokonania 1 pętlę zamkniętą ulicami: Kanałowa, Hallera, Mickiewicza (ścieżka pieszo – rowerowa), Norwida, Tczewska i Kanałowa. Bieg zakończą na Stadionie Miejski im. Kazimierza Deyny. Bieg ma charakter symboliczny i nie obowiązuje w nim klasyfikacja. Zawodników obowiązuje jednak limit czasu wynoszący 20 minut. Liczba miejsc jest ograniczona do 230. Bieg rozpocznie się o godz. 12.00.

Kto może uczestniczyć
W Biegu na 1963 metrów prawo startu mają zawodnicy, którzy ukończyli 10 lat. Warunkiem dopuszczenia zawodnika do biegu jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz okazanie dokumentu tożsamości, celem weryfikacji danych osobowych. Zawodnik niepełnoletni oprócz wypełnienia formularza zgłoszeniowego musi przedstawić zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w biegu. Zawodnicy startują w biegu na własną odpowiedzialność i są zobowiązani do przestrzegania zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zgłoszenia, opłaty
Zgłoszenia przyjmowane są do czwartku 28.02.2019 r. do godz. 15:00. Można je wysłać elektronicznie poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.elektronicznezapisy.pl lub zgłosić się osobiście w dniu zawodów tj. w niedzielę 3 marca 2019. Opłata za udział w biegu wynosi 10 zł. Opłatę należy wpłacić konto bankowe Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim – Bank Spółdzielczy w Starogardzie Gdańskim 95 8340 0001 2002 3010 6817 0001 lub w momencie odbioru pakietu startowego.

Pakiet startowy:
Pakiety startowe przygotował współorganizator imprezy i koordynator akcji ogólnopolskiej – Fundacji Wolność i Demokracja.
Na mecie na uczestników czekać będą: woda, gorąca herbata oraz słodki poczęstunek.

Program:
9.30 – 11.30 – weryfikacja zawodników i wydawanie numerów startowych na bieg – Stadion Miejski im. K. Deyny
12.00 – start Biegu głównego na 1963 m (ul. Kanałowa)
12.30 – wręczenie nagród – Stadion Miejski im. K. Deyny
ok godz. 13.00 zakończenie imprezy

Regulamin imprezytropem-wilczym-regulamin19

Zapraszamy!