Triathlon 2016 w Starogardzie

Trzy, three, drei, tri… Trzy kolory. Trzy miasta. Trzy dyscypliny: pływanie, jazda na rowerze, bieganie. Triathlon i jego nowa odsłona w Polsce. TriEnergy Tour zainauguruje w Starogardzie Gdańskim cykl imprez triathlonowych. Już w czerwcu 2016 roku miasto czeka wielkie sportowe poruszenie. Emocje dla kibiców i startujących gwarantowane!

Obraz2

Tri Energy Tour to cykl trzech imprez, które odbędą się w czerwcu, lipcu i wrześniu 2016 roku. Pierwszą z nich, krótko przed wakacjami, w dniach 18-19 czerwca 2016 r. zaplanowano w Starogardzie Gdańskim. Drugą w miejscowości w województwie warmińsko – mazurskim, a trzecią na początku września w środkowej Polsce (woj. Łódzkie).

Trzy dyscypliny, dwa dystanse, cztery wyścigi

9 grudnia 2015 r. w Urzędzie odbyła się konferencja prasowa, na której Adam Greczyło – dyrektor TriEnergy Tour przedstawił plan działań związanych z organizacją imprezy, przykładowe trasy i kategorie.

Triathlon to multidyscyplina sportowa, w skład której wchodzi pływanie, jazda na rowerze i bieg. Cykl imprez Tri Energy Tour zapoczątkują zawody w Starogardzie Gdańskim, gdzie triathlon rozwija się najszybciej. Sprzyjają temu świetne warunki do treningów, a co za tym idzie powstaje coraz więcej amatorskich grup. Bo sport ten dostarcza pozytywnych emocji nie tylko startującym. Imprezy gromadzą coraz więcej kibiców, którzy dopingują znajomych, rodzinę, a zdarza się, że sami w kolejnych latach podejmują to sportowe wyzwanie. Dla niektórych triathlon stał się po prostu sposobem na życie.

W trakcie TriEnergy Tour w Starogardzie Gdańskim zawodnicy będą rywalizować indywidualnie i w sztafetach na dwóch dystansach: ½ IM, który obejmuje 1900 m pływania, 90 km na rowerze i 21,1 km biegu oraz ¼ IM, czyli 950 m pływania, 45 km na rowerze i 10,5 km biegu. Dystans pływacki uczestnicy pokonają w Jeziorze Płaczewskim, koło Starogardu Gdańskiego. Pętla rowerowa zostanie poprowadzona od strefy zmian przy jeziorze w kierunku miejscowości Lubichowo i Zelgoszcz. A biegaczy będzie można dopingować od strefy zmian nad jeziorem Płaczewskim, skąd pobiegną na metę zlokalizowaną na Stadionie miejskim im. Kazimierza Deyny w centrum miasta.

Obraz7

Wspierać będziemy słabszych

Oprócz zawodów odbędą się także imprezy towarzyszące dla dzieci i wiele innych atrakcji, które wyróżnią cykl od tych, które istnieją już w Polsce. Będą to m.in. akcje charytatywne. Planujemy także nagrody dla zawodników, którym nie udało się stanąć na podium, ale wezmą udział w specjalnych konkursach. Przedstawiciele gmin staną w szranki w Triathlonowym Turnieju Miast. Do kibicowania zaprosimy lokalne społeczności. Podczas trzech imprez czeka nas solidna dawka emocji.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl