Triathlon po raz piąty – kto ostro szykuje się do startu?

Triathloniści pływają, biegają i jeżdżą na rowerach w kilka godzin pokonując dziesiątki kilometrów. 13 września spotkają się ponownie w Starogardzie Gdańskim. Lotto Thriathlon Energy odbędzie się w stolicy Kociewia po raz piąty, po raz drugi rozpocznie się nad jeziorem Borówno Wielkie w Skarszewach.

Po trudnym dla wszystkich okresie związanym z pandemią koronawirusa, miłośnicy triathlonowego ścigania po raz piaty spotkają się w Starogardzie Gdańskim. Będzie to ostatni przystanek sportowych zmagań Lotto Thriathlon Energy. Przez 5 lat impreza zaskarbiła sobie duże grono sympatyków, którzy chętnie przyjeżdżają do stolicy Kociewia, by wystartować w wyjątkowej kociewskiej scenerii. Organizatorzy wydarzenia Energy Enents we współpracy z Enea Bydgoszcz Triatlon i Izbą Lekarską w Gdańsku, również w tym roku zadbali o dodatkowe atrakcje. W tym roku na trasie Skarszewy – Starogardzie Gdańskim odbędą się Mistrzostwa Polski Lekarzy i Stomatologów na obu dystansach.

– Zawody w Starogardzie Gdańskim i Skarszewach są specyficzne ze względu na lokalizację dwóch stref zmian oraz obowiązujący w nich system workowy. Uczestnicy najpierw odbiorą swój pakiet startowy, a następnie muszą zawieźć rower do strefy zmian T1, aby zostawić tam rowery. Organizatorzy zapewniają im w dniu imprezy bezpłatny transport z centrum miasta do strefy zmian T1. Polecamy pozostawić samochody w centrum Starogardu Gdańskiego, tak aby po ukończeniu zawodów można było spokojnie w gronie najbliższych spędzić czas na murawie stadionu im. Kazimierza Deyny – mówi Adam Greczyło dyrektor zawodów LOTTO Triathlon Energy.

Arenę rywalizacji stanowić będzie wyjątkowy akwen wodny Borówno Wielki w Skarszewach, urocza trasa ze Skarszew do Starogardu Gdańskiego oraz miasto Starogard z pięknym Stadionem Miejskim im. Kazimierza Deyny, gdzie ustawiona zostanie meta.

Zawodnicy zmierzą się w dwóch dystansach. 13 września o godz. 11:00 wystartują uczestnicy na dystansie 1/4 IronMan. Godzinę później do wody wejdą uczestnicy dystansu 1/8 IronMan.

W zawodach swój udział potwierdzili już na dystansie 1/8 IM Piotr  Bronakowski, Marcin Waniewski i Paweł Czajkowski, a w ćwiartce udział wezmą Sebastian Krasnodębski, Damian Dobosik, Jacek Gniot i Damian Tomaszewski. Nie zabraknie też mocnej ekipy TRI Starogard. 

– Wierzę, że i w tym roku mimo sporych ograniczeń związanych z Covidem emocji nie zabraknie, tak jak nie zabraknie naszego wsparcia i przyjaznego nastawienia na wszelkie tego typu inicjatywy, promujące sport, zdrowy tryb życia i aktywne spędzanie czasu. Wszystkim uczestnikom imprezy życzę jak najlepszych wyników oraz wielu, niezapomnianych wrażeń na gościnnej kociewskiej ziemi – mówi Janusz Stankowiak prezydent Starogardu Gdańskiego

Warto podkreślić, że biuro zawodów będzie mieścić się w hali miejskiej imienia wybitnego polskiego tenisisty stołowego Andrzeja Grubby. Natomiast meta i miasteczko LOTTO Triathlon Energy Skarszewy – Starogard Gdański zostanie umiejscowione na koronie stadionie OSiR im. Kazimierza Deyny.

Tym samym, śmiało można powiedzieć, że jak co roku nad uczestnikami zawodów będzie unosić się duch wybitnych polskich sportowców.

Wszystkie informacje dotyczące organizacji i przebiegu zawodów można znaleźć TUTAJ

 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl