Tragiczny pożar w starogardzkiej kamienicy

Trzy osoby zginęły, pięć zostało rannych w pożarze kamienicy przy ul. Chojnickiej. To najtragiczniejszy pożar w Starogardzie Gdańskim od wielu lat. Prezydent Miasta składa wyrazy współczucia rodzinie zmarłych.

W czwartek 31 marca ok. godz. 8:00 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu budynku wielorodzinnym przy ul. Chojnickiej w Starogardzie Gdańskim. W akcji gaśniczej uczestniczyło 10 jednostek strażniczych. Z budynku ewakuowano 15 osób, pięć trafiło do szpitala. Zginęło troje dzieci w wieku dwóch i pięciu lat oraz miesięczne niemowlę. 

Na miejscu akcji był prezydent miasta Janusz Stankowiak, który natychmiast zadysponował pomoc dla poszkodowanych. Osoby ewakuowane ze zniszczonych w pożarze mieszkań, zostały tymczasowo zakwaterowane w lokalu zastępczym. Miejski środek Pomocy Społecznej przygotował wypłaty jednorazowych świadczeń przeznaczonych na doraźną pomoc. Wszyscy poszkodowani otrzymali wsparcie psychologa. 

Prezydent Miasta Janusz Stankowiak składa rodzicom, krewnym i najbliższym trójki zmarłych w pożarze dzieci kondolencje i wielkie wyrazy współczucia. [*]

fot. Portal Starogard Gdański Nasze Miasto