Nie trać czasu! Już dziś zostań wolontariuszem WOŚP 2017!

15 stycznia rusza 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie trać czasu i już dziś zgłoś się by zostać wolontariuszem 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Starogardzie Gdańskim. Do wspólnego Orkiestrowego Grania zapraszamy wszystkie jednostki, firmy i osoby prywatne.

Jak co roku w styczniu, rusza Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
25 Finał WOŚP przypada 15 stycznia 2017 roku. Wszystko po to, by ratować życie i zdrowie dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnić godną opiekę medyczną seniorom.

Organizatorem sztabu w Starogardzie Gdańskim jest Ośrodek Sportu i Rekreacji. Bankiem 25 Finału WOŚP został Bank Spółdzielczy w Starogardzie Gdańskim. Licytacje i koncerty organizuje Starogardzkie Centrum Kultury. Sztab rozesłał już informacje do szkół o możliwości wzięcia udziału w akcji.

Jesteś uczniem i chcesz zostać wolontariuszem? Zgłoś się do nauczyciela w swojej szkole, który zajmuje się werbowaniem wolontariuszy.

Regulamin Wolontariusza: regulamin-wolontariusza-25_-finalu-wosp1

W razie pytań należy dzwonić do sztabu OSiR Starogard Gdański:
tel. / fax 58 56 221 20.

Jak zostać wolontariuszem w 8 krokach?

1. Przeczytaj uważnie Regulamin Wolontariusza: regulamin-wolontariusza-25_-finalu-wosp1
2. Zgłoś się do jednego z finałowych sztabów w Twojej okolicy. Listę zarejestrowanych sztabów znajdziesz na stronie: http://wosp.org.pl/final/sztaby-25-finalu-wosp
3. Musisz pamiętać, że za zbieranie wolontariuszy odpowiedzialny jest Szef Sztabu w związku z tym to on, ma pełną decyzyjność co do tego z kim będzie pracował. Sztaby mają ograniczoną pulę wolontariuszy, co bardzo często oznacza, iż nie wszyscy chętni zostaną przyjęci.
4. Osoby pracujące w Sztabie  zarejestrują Cię w bazie, od nich dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka czyli wszystkie rzeczy niezbędne do udziału w kweście. Sztab dysponuje ograniczoną liczba wolontariuszy, dlatego przed złożeniem dokumentów u nich zastanów się dobrze czy faktycznie będziesz mógł poświęcić swój czas na kwestę w dniu Finału. Jeśli nie jesteś tego pewien zgłoś się jako wolontariusz pomagający w pracach organizacyjnych Sztabu.
5. Jeśli nie ukończyłeś/aś 16-go roku życia możesz kwestować, pod warunkiem, że będzie Ci towarzyszyć osoba pełnoletnia, której dane zostały wcześniej zgłoszone Szefowi Sztabu.
6. Pamiętaj! Pieniądze możesz zbierać pieniądze tylko i wyłącznie w dniu 25. Finału WOŚP – 15 stycznia 2017. Jeśli nie zostałeś zarejestrowany jako wolontariusz w Sztabie Imprez Zamkniętych nie ma możliwości, abyś kwestował w innym terminie niż dzień Finału.
7. W dniu 25. Finału WOŚP: Bardzo ważne jest także, abyś przestrzegał zasady, że nasi wolontariusze nie chodzą do mieszkań. Nie bądź nachalny, udział w Finale jest dobrowolny, nie chcemy nikogo zmuszać do wspierania naszych działań. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Możesz śmiało poprosić znajomych, aby towarzyszyli Ci podczas zbierania tego dnia.
8. Jak rozliczyć puszkę? Jeśli zakończysz zbieranie pieniędzy, zanieś swoją puszkę do Sztabu i przekaż ją osobie oddelegowanej do przeliczenia pieniędzy. Dopilnuj, by została przeliczona w Twojej obecności, a kwota wpisana na zbiorczą listę wolontariuszy. Twój podpis na tej liście jest informacją, że zostałeś powiadomiony o zebranej kwocie oraz dodatkowo, że w pełni zgadzasz się z podaną przez Sztab kwotą.
Po dopełnieniu wszystkich formalności związanych z przeliczeniem Twojej puszki, otrzymasz od Szefa Sztabu druk Rozliczenia.

Więcej informacji o byciu wolontariuszem na stronie: www.wosp.org.pl/final/dla-wolontariuszy

 

 

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl