To była prawdziwa muzyczna uczta

8 października w auli Państwowej Szkoły Muzyczna I stopnia im. W. Lutosławskiego odbył się koncert na którym miłośnicy muzyki poważnej mogli usłyszeć między innymi utwory Johanna Sebastiana Bacha oraz George’a Gershwin’a.

Koncert na dwa fortepiany w wykonaniu starogardzianki Doroty Jabłońskiej-Mazurek oraz pianisty Rafała Lewandowskiego był wspomnieniem 20 lat działalności artystki w naszym mieście. To także podziękowanie dla osób, które przez te wszystkie lata były zainteresowane wspólną promocją muzyki poważnej i kultury. Na klarnecie zagrał Ignacy Wysocki, absolwent Akademii Muzycznej w Białymstoku, nauczyciel gry na klarnecie i saksofonie. Koncert poprowadziła Zofia Kuraszewicz.

Od lewej: Dorota Jabłońska-Mazurek, klarnecista Ignacy Wysocki oraz Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert.

Dorota Jabłońska-Mazurek jest założycielką działającego od 15 lat Stowarzyszenia Artystycznego Pro, którego głównym celem jest promocja muzyków i miasta.
Artystka od wielu lat jest organizatorką „Koncertów Wiosennych” w naszym mieście a także Konkursu Pianistycznego „Johann Sebastian Bach na nowo odkryty”, który obejmuje swym zasięgiem całą Polskę oraz promuje Starogard Gdański jako miasto wspierające edukację muzyczną.

Przewodnikiem w pierwszych krokach gry na fortepianie był ojciec Pani Doroty. – W moim domu od zawsze kwitła muzyka. To rodzice odegrali ogromną rolę w mojej edukacji. Czuwali i inwestowali w moje muzyczne wykształcenie. Jako nauczyciel życzę swoim uczniom odkrycia muzyki od strony wyrażenia się. Aby wypowiedzieć emocje i wszystkie inne zamysły które mamy w sercu – dodaje pianistka.

Dorota Jabłońska-Mazurek jest stypendystką Prezydenta Miasta Starogard Gdański.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl