To był mecz ich życia

Piłkarze KP Starogard wrócili z Centniewa pełni wrażeń i emocji. Meczem z reprezentacją Polski uczcili 10-lecie istnienia Klubu. Był to dla nich prezent, jakiego nie mogli sobie wymarzyć. 26 maja prezydent miasta Janusz Stankowiak pogratulował i podziękował im za piękne rozsławienie Starogardu Gdańskiego.

25 maja 2018 roku drużyna KP Starogard rozegrała towarzyski mecz z reprezentacją Polski. Przeciw chłopakom z Kociewia na murawę wybiegły gwiazdy polskiego futbolu m.in. Grzegorz Krychowiak, Arkadiusz Milik i Jakub Błaszczykowski. Chociaż mecz zakończył się wynikiem 6:0 dla kadry narodowej, trener Adam Nawałka pochwalił starogardzian za świetną grę. Zresztą dla piłkarzy KP Starogard wynik był sprawą drugorzędną. Rzadko zdarza się bowiem, alby klub w tak fantastyczny sposób uczcił jubileusz 10-lecia istnienia Klubu.

W sobotę 26 maja z piłkarzami KP Starogard spotkali się prezydent Janusz Stankowiak i wiceprezydent Maciej Kalinowski. Obaj byli ciekawi ich wrażeń ze spotkania z polską reprezentacją.

– Taki mecz jest nie do powtórzenia– powiedział prezes Klubu Jacek Meier.  – Wrażenia były niesamowite. Chłopacy zagrali mądrze, z głową Przed sparingiem trener Bogdan Zając poprosił chłopaków, aby nie faulowali, bo wiadomo każdy chce się pokazać z najlepszej strony i rzeczywiście fauli w meczu nie było. Raz tylko Sławomir Peszko leżał na murawie, bo zderzył się z naszym obrońcą. 

Piłkarze KP Starogard zgodnie podkreślali, że grało im się fantastycznie, a zawodnicy polskiej reprezentacji okazali im wiele sympatii. – Byli bardzo otwarci. Przyjaźni. Normalni. W przerwie Jakub Błaszczykowski nam podziękował. Większość została po meczu. Chętnie podpisywali się na koszulce, którą przywieźliśmy ze sobą. Mogliśmy zrobić wspólne zdjęcia i zdobyć autografy – powiedzieli podopieczni Łukasza Kowalskiego.

Prezydent podziękował im za piękne rozsławienie Starogardu Gdańskiego.

– Jestem pod wielkim wrażeniem – powiedział. – Bardzo wam gratuluje i dziękuję, za tak wielką promocję dla miasta. 

– Osobiście bardzo się cieszę, że doszło do tego meczu zarówno ze względu na chłopaków, jak i klub – powiedział trener Łukasz Kowalski.  –  Dla nich to było wielkie przeżycie i wyróżnienie. Prawdopodobnie nie będą mieli drugiej takiej szansy, by zagrać z  najlepszymi polskimi, a także czołowymi piłkarzami Europy i świata.  Dla Klubu KP Starogard Gdański to był wyjątkowy prezent z okazji 10 urodzin.  Była to też dla nas nagroda za bardzo dobrą rundę. Na wiosnę w lidze zanotowaliśmy osiem zwycięstw, trzy remisy oraz porażkę, awansowaliśmy też do finału Pucharu Polski na szczeblu województwa pomorskiego – dodał trener. – Cieszę się też, że udało się rozsławić Starogard. Zależało nam na promocji nie tylko Klubu ale też miasta. 

Prezydent pogratulował drużynie KP Starogard wejścia do finału Pucharu Polski i zapowiedział, że na pewno stawią się dużą grupą kibiców na meczu 13 czerwca w Malborku. Życzył im oczywiście wygranej. 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl