The Safety Pin zagra urodzinowy koncert

Starogardzka formacja „The Safety Pin” w tym roku obchodzi swoje drugie urodziny. Z tej okazji 18 maja br. o godz. 19:00 zagra urodzinowy koncert w sali widowiskowej Starogardzkiego Centrum Kultury. Gościnnie wystąpi zespół Darius Group. Wstęp wolny.

Zespół „The Safety Pin” założył w 2016 roku lider zespołu Wiesław Chrzanowski. Skrzyknął czterech młodych chłopaków, dla których muzyka jest pasją i nieodłącznym elementem życia. Wspólne granie stało się dla nich nie tylko sposobem na spędzanie wolnego czasu w gronie przyjaciół, ale też odskocznią od codziennych problemów.

Mimo wielu trudności, godzenia szkoły z próbami, zespół utrzymał się przez te dwa lata w prawie niezmienionym pięcioosobowym składzie. Połączyła ich ciężka praca, pasja i ambicja. Dzisiaj stanowią zgraną ekipę ludzi, którzy wkładają całe swoje serce w to, co robią.  Na gitarze elektrycznej gra Kacper Czarny, na basie Jakub Halbe, na drugiej gitarze elektrycznej Kacper Aranowski, a na perkusji Kacper Dalecki. Wokalistą i managerem zespołu jest Wiesław Chrzanowski. 

Najchętniej grają własne utwory przez siebie zaaranżowane. Przeplatają się w nich pop rock’owe i rock’owe brzmienia. W swoim repertuarze mają zarówno szybkie i dynamiczne kawałki, jak i nostalgiczne ballady. Ich piosenki: „Ręce Anioła”, „Czy warto” , „Niepotrzebny” na wszystkich koncertach przyjmowane są z entuzjazmem i sowicie nagradzane brawami. Zespół doskonale odnajduje się też w coverach innych zespołów i artystów.

Osiągnięcia zespołu:
* 1. miejsce – konkurs Muzyczny Skarb 2016 w Skórczu
* 1. miejsce – Otwarta Scena 2017 w Owidzu
* 2. miejsce – Noc Bardów 2017 w Starogardzie Gd.
* 3. miejsce – Noc Bardów 2016 w Starogardzie Gd.

Koncert odbędzie się w ramach cyklu muzycznych spotkań „Przystanek Kultura”.

Serdecznie zapraszamy!

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl