Teraz zajmie się sobą

Maria Malinowska, którą znamy z wielu starogardzkich imprez, od ponad 20 lat pracuje w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim. Niestety jej stan zdrowia nie pozwala na dalsze wykonywanie obowiązków służbowych. 24 października br. Marysia pożegnała się ze swoim wieloletnim miejscem pracy, kolegami i koleżankami. Podziękowania i życzenia zdrowia otrzymała od prezydenta, starosty oraz zaprzyjaźnionych starogardzkich mediów.

– Teraz zajmę się sobą i swoimi pasjami – powiedziała Maria Malinowska, która podczas pożegnalnego spotkania 24 października 2017 roku w Ośrodku Sportu i Rekreacji nie kryła łez wzruszenia. – Kochałam swoją pracę i co dzień z radością do niej wstawałam. Nigdy nie liczyłam przepracowanych godzin, jak trzeba było zostać dłużej, zostawałam, dlatego strasznie trudno mi się pogodzić z tym, że się z nią żegnam – dodała.

Marzena Klein, dyrektor OSiR podziękowała za wiele lat pracy.

– Marysiu Ty zawsze pozostaniesz dla nas osobą pełną wigoru i pozytywnej energii – powiedziała Marzena Klein – dyrektor OSiR. – Dokładnie pamiętamy jak z wrodzonym optymizmem pokonywałaś przeszkody piętrzące się na naszej drodze podczas organizacji wielu imprez. Jak w sposób kreatywny wyznaczałaś cele i do nich dążyłaś, chociaż dla wielu pracowników OSiR wydawały się one nierealne, dla Ciebie nie było rzeczy niemożliwych. Zawsze z sercem na dłoni, gotowa pomagać innym, z błyskiem w oku dostrzegałaś rzeczy, których inni nie widzieli lub nie chcieli widzieć. W pracy towarzyszył Ci uśmiech, ogromne poczucie humoru i radość. Ludzie, dla których organizowałaś imprezy, dzięki Twojej lekkości ogarniania tematów i ich prowadzenia, nigdy nie poczuli, ile trudu, pracy i poświęcenia wkładałaś w ich przygotowanie. Taka jesteś i taka zostaniesz. W imieniu swoim i całej załogi dziękujemy za te wszystkie wspólne lata pracy i za serce, które w nią wkładałaś każdego dnia. Życzymy Ci szczęścia, zdrowia i siły w pokonywaniu innych już trudności.

Na pożegnanie uściskali ją nie tylko przyjaciele, dawni i obecni koledzy i koleżanki, ale również prezydenci Janusz Stankowiak i Maciej Kalinowski oraz starosta powiatu starogardzkiego Leszek Burczyk i członek zarządu Patryk Gabriel.

Dużo zdrowia życzył Marysi prezydent Janusz Stankowiak

– W imieniu wszystkich mieszkańców bardzo Ci dziękuje za to co zrobiłaś przez te lata dla sportu, dla miasta, dla ludzi  – powiedział prezydent Stankowiak. – nie ma chyba osoby w Starogardzie, która nie zetknęłaby się z Tobą czy to bezpośrednio uczestnicząc w imprezach czy pośrednio, czytając lub słysząc o nich z opowiadań innych. Jak powszechnie wiadomo, miejsca pracy tworzą ludzie, bez względu czy to jest instytucja, firma czy pojedyncza działalność, dlatego czasem zastanawiałem się czy OSiR to jest Marysia Malinowska, czy raczej Marysia Malinowska to OSiR. Przez swoją wyrazistą osobowość i silny charakter zdominowałaś tę firmę do tego stopnia, że dzisiaj można mówić o pewnej marce Twojego nazwiska.  Na pewno OSIR na tym skorzystał. Życzę Ci Marysiu dużo zdrowia – dodał prezydent.

Zdrowia, siły i szczęścia życzyli Marysi zaprzyjaźnione urzędniczki, przedstawiciele mediów i organizacji pozarządowych.