Mamy „Tęczą Malowane” przedszkole w Starogardzie

Jest już „Modraczek”, „Bajeczka” i „Słoneczna Kraina”. Teraz do grona przyjaźnie nazwanych przedszkoli przyłączyło się Miejskie Przedszkole Publiczne nr 4 w Starogardzie Gdańskim. Od czerwca będzie się nazywać „Tęczą Malowane”.

– O nowej nazwie przedszkola myśleliśmy już od dłuższego czasu – mówi dyrektor przedszkola Alicja Prokopów. Kilka lat wcześniej ozdobiliśmy budynek wielobarwną tęczą. Ona nas zainspirowała. Nazwaliśmy się „Tęczą Malowane”, bo ta nazwa znacznie bardziej będzie utożsamiać dzieci z Przedszkolem, niż tylko sam jego numer. Zależy nam, aby dzieci lubiły swoje przedszkole. Stawiamy na ich wszechstronny rozwój z uwzględnieniem prawa do beztroskiego dzieciństwa. „Tęczą Malowane” oznacza kolorowo, radośnie i przyjaźnie, tak chcemy być postrzegani – zakończyła dyrektorka.P1200083

Nowa nazwa ma jednoznacznie kojarzyć przedszkole z barwnym światem dziecka, beztroskim dzieciństwem, radosną zabawą i spontaniczną nauką. Ma identyfikować przedszkole z miejscem, gdzie dzieci wspólnie z wychowawcami radośnie malują tęczową rzeczywistość.

Digital image

Wybór nazwy poprzedził konkurs. Przedszkolaki, rodzice i pracownicy przedszkola zgłaszali swoje propozycje, z których Rada Pedagogiczna wybrała ostateczną wersje, czyli: „Tęczą Malowane”. Zaraz potem powstała bajka na ten temat z ilustracjami, którą nauczycielki wykorzystują do zajęć dydaktycznych we wszystkich grupach przedszkolnych. Powstał też nowy hymn oraz wzbogacono logo przedszkola o obrazek tęczy. Poszczególnym grupom przedszkolaków przypisano po jednym kolorze z tęczowej palety barw. Ozdobiono drzwi do sal dydaktycznych, a dzieci z grup otrzymały koszulki w wybranym kolorze. Nie zabrakło też konkursów wokalnych i plastycznych na tęczową piosenkę i najpiękniejszą siedmiobarwną tęczę. Wreszcie podczas Dni Ziemi dzieci przemaszerowały barwnym, tęczowym korowodem ulicami Starogardu Gdańskiego.20160422_100316 po kompr

Wszystkie zdarzenia miały na celu oswoić dzieci i ich rodziców z nową nazwą i utrwalić ją w powszednim codziennym nazywaniu przedszkola „ Tęczą Malowane”.

Nową nazwę zatwierdziła Rada Miasta Starogard Gdański podczas sesji w dniu 8 czerwca 2016 r., podejmując uchwałę w sprawie nadania imienia przedszkolu. Uroczyste nadanie nazwy odbędzie się podczas corocznego festynu przedszkolnego 16 czerwca 2016r.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl