Teatr Młodego Widza znowu będzie bawił i rozśmieszał

„Teatr Młodego Widza” powraca do Starogardu. Tym razem na zaproszenie Starogardzkiego Centrum Kultury przyjedzie Teatr Lalki „Tęcza” ze Słupska. 19 lutego br. o godzinie 16:00 na scenie sali widowiskowej SCK zagra przedstawienie pt. „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak”. Bilety w cenie 10 zł – dzieci, 15 zł – dorośli.

„Szewc Kopytko i Kaczor Kwak” to historia napisana przez autora znanego i popularnego „Koziołka Matołka” – Kornela Makuszyńskiego. Na język teatru przełożył ją Jan Wilkowski.

Szewc Kopytko – uczeń i młodzieniec skarcony przez majstra za lekkomyślne wygłupy, wyrusza w świat w poszukiwaniu przygód i beztroskiego życia. Podczas drogi spotyka rozśpiewanego Kaczora Kwaka, osobnika o podobnych cechach – lekkoducha i psotnika. Od tej chwili wędrują razem, figlując i żartując przy każdej nadarzającej się okazji. Zarówno Kopytko jak i Kwak nie rozumieją, iż bezmyślne psoty mogą sprawić innym przykrość i ból. Dopiero napotkany Wędrowiec uświadamia im, że łzy mogą być oznaką smutku. Mądrzejsi o to doświadczenie nie rezygnują z wyszukiwania powodów do śmiechu. Jako najsłynniejsi w okolicy rozśmieszacze zostają wezwani na dwór do cierpiącego Króla Powidło, który od ponad 100 lat pogrążony jest w melancholii. Czy uda się im rozbawić Króla….? Czy Król będzie mógł powstrzymać się od śmiechu…? I jak kończy się cała historia…? Tego dowiecie się oczywiście z przedstawienia, przychodząc do Sali widowiskowej SCK w niedzielę 19 lutego o godz. 16.00

Zachęta do obejrzenia spektaklu jest  niewątpliwie bardzo ciekawa scenografia, która zdecydowanie podnosi walory artystyczne przedstawienia. Dekoracje, które wjeżdżają na scenę na kołach, spełniają rolę parawanu i jednocześnie sceny lalkowej z udziałem żywego planu. Również teksty piosenek Jana Wilkowskiego z melodyjną muzyką Jerzego Dobrzańskiego nadają przedstawieniu barwnego i pogodnego widowiska muzycznego.

Serdecznie zapraszamy za wspólnej zabawy małych i dużych widzów 🙂

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl