Targowisko nieczynne do odwołania

Prezydent Miasta Starogard Gdański zgodnie z rekomendacją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego od soboty 21 marca ogranicza funkcjonowanie targowiska miejskiego. Plac przeznaczone do handlu żywnością, roślinnością i artykułami przemysłowymi przy sklepie Carrefour będzie nieczynny do odwołania.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 roku na terenie Rzeczypospolitej Polski obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Z tego tytułu ograniczono działalność centrów/galerii handlowych orz wprowadzono zakaz organizowania zgromadzeń powyżej 50 osób zarówno w budynkach, jak na świeżym powietrzu.

Uwzględniając te okoliczności w trosce o zdrowie i życie mieszkańców Starogardu Gdańskiego Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Starogardzie zarekomendował ograniczenie działalności targowisk miejskich i placów targowych do bezpiecznego handlu żywnością w mieście.

Zgodnie z rekomendacją prezydent miasta Janusz Stankowiak podjął decyzję o zamknięciu miejskiego targowiska od dnia 21 marca do odwołania.

– Działania, które ostatnio podejmujemy wspólnie z miejskim sztabem kryzysowym, wynikają z konieczności ograniczenia do minimum możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa w mieście. W tej chwili w naszym powiecie nie odnotowano przypadku zarażenia i oby tak zostało, ale sytuacja może się zmienić w każdej chwili, dlatego robimy wszystko, aby zapobiec pandemii w mieście. Decyzja o zamknięciu targowiska miejskiego wynika tylko i wyłącznie z sytuacji, w której się znaleźliśmy oraz z troski o bezpieczeństwo i zdrowie starogardzian – powiedział prezydent.

 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl