Targowisko będzie pod dachem

Już w 2024 r. targowisko w Starogardzie Gdańskim zostanie zadaszone, a boksy będą bardziej uporządkowane. Do połowy października Miasto zamierza ogłosić przetarg na wykonawcę robót.

 

– Targowisko w mieście to ważny punkt życia społecznego zarówno dla kupujących, jak i handlujących towarami. Coraz więcej mówi się o ekologii, zdrowym odżywianiu i dbałości o nasze środowisko. Dlatego bardzo mi zależało na tym, aby poprawić warunki tak sprzedającym, jak i kupującym, którzy stawiają właśnie na jakość i ekologię. Cieszę się, że wreszcie rozpoczynamy to długo wyczekiwane i wielokrotnie konsultowane przedsięwzięcie – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

 

Prace modernizacyjne obejmą budowę nowego zadaszenia nad otwartymi i zamkniętymi stanowiskami sprzedażowymi oraz budowę toalet, pomieszczeń technicznych i porządkowych. W ramach inwestycji przebudowana zostanie też niezbędna infrastruktura techniczna przy alei Niepodległości w Starogardzie Gdańskim. Koszt tych prac oszacowano na ok. 6 mln zł. Przewidywany czas realizacji zadania to 9 miesięcy.

Wizualizacja elewacji zachodniej

Wizualizacja elewacji południowej

Wizualizacja elewacji wschodniej

Wizualizacja elewacji północnej

 

Zaprojektowany obiekt wykonany będzie w miejscu obecnie istniejącego targowiska. Na czas budowy zadaszenia miejskie targowisko zostanie przeniesione na znajdujący się tuż obok parking po zachodniej stronie Centrum Handlowego Kupiec. Handlujący otrzymają oczywiście stosowną ilość czasu na to, by mogli się przenieść, a opłaty za stanowiska będą w tym okresie zmniejszone.

4 października Zastępca prezydenta Miasta ds. Techniczno-Inwestycyjnych i Naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Janusz Karczyński spotkali się z osobami, które handlują na targowisku miejskim. Zdjęcie ze spotkania.
4 października Zastępca Prezydenta Miasta ds. Techniczno-Inwestycyjnych i Naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Janusz Karczyński spotkali się z osobami, które handlują na targowisku miejskim.

 

Szczegóły związane z przeniesieniem targowiska na czas modernizacji oraz samą przebudową na spotkaniu z handlującymi 4 października omówili Zastępca Prezydenta Miasta ds. Techniczno-Inwestycyjnych Tadeusz Błędzki i Naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Janusz Karczyński. Wysłuchali także wszystkich uwag handlujących. Rozmawiali z nimi o ich potrzebach dotyczących zarówno tymczasowego targowiska, jak i tego już po modernizacji. Wyjaśniali wszelkie wątpliwości. Ustalony został też harmonogram działań związanych z przeniesieniem na tymczasowe targowisko.

Fot. ze spotkania Małgorzata Rogala