Taneczna niedziela w Starogardzkim Centrum Kultury

Prawie 150 tancerzy uczestniczyło w Turnieju Tańca Towarzyskiego pod hasłem „Pierwszy Krok Taneczny”. Konkurs odbył się 17 kwietnia w sali widowiskowej Starogardzkiego Centrum Kultury. Zatańczyły zarówno dzieci w wieku przedszkolnym, jak i dorośli w dwóch grupach wiekowych.

Młodsi tancerze zaprezentowali wybrane tańce towarzyskie m.in. walc angielski, sambę, cza czę, polkę i jive’a. Dorośli i pary sportowe klasy „E” wychodziły na parkiet w dwóch odsłonach. Zatańczyły tańce standardowe i latynoamerykańskie.

Licznie zgromadzeni widzowie obejrzeli występy konkursowe z podziałem na grupy wiekowe: dzieci do 6 lat, 7-9 lat, 10-13 lat, 14-16 lat z klasę taneczną „E” oraz dorośli w kategorii Hobby. Sędziowie oceniali pary i solistyki. Wszystkich uczestników nagrodzono medalami.

W turnieju tańca swoje umiejętności zaprezentowały instytucje:
– Studio Tańca „Beata” – Gdańsk
– Ośrodek Kultury – Czersk
– Gminny Ośrodek Kultury – Skarszewy
– Miejski Ośrodek Kultury – Skórcz
– Gminny Ośrodek Kultury – Kaliska
– Gminny Ośrodek Kultury – Zblewo
– Gminne Przedszkole – Zblewo
– Niepubliczne Przedszkole „Akademia Pluszowego Misia” w Starogardzie Gdańskim
– Klub Tańca Towarzyskiego „Impuls” – Starogard Gd.

Atrakcją Turnieju był pokaz tańca w wykonaniu Wiktorii Szramke i Łukasza Sojki z KTT „Impuls”, pary tańczącej w klasie tanecznej „D”.

Organizatorem „Pierwszego Kroku Tanecznego” było Starogardzkie Centrum Kultury i Klub Tańca Towarzyskiego „Impuls”, który w przyszłym roku będzie obchodził 40 lecie istnienia. Partnerem imprezy było Stowarzyszenie Wspomagające Osoby ze Środowisk Dysfunkcyjnych „Można Inaczej” w Starogardzie Gdańskim.

Info. Starogardzkie Centrum Kultury