Tańczyć każdy może

Muzyka, feeria barw i wielkie emocje. Ponad 120 tancerzy zaprezentowało się podczas Turnieju Tańca Towarzyskiego „Roztańczony Impuls”, który w niedzielę 22 kwietnia odbył się w Starogardzkim Centrum Kultury.

Turniej był okazją do prezentacji solistek, solistów i par w różnych kategoriach wiekowych, od przedszkolaków po pary dorosłe w kategorii hobby. Wybrane tańce standardowe i latynoamerykańskie oceniało jury w składzie: Helena Kowalke, Beata Wałkuska, Tomasz Kocianowski oraz Łukasz Rocławski, który jednocześnie prowadził imprezę.

Wszyscy tancerze otrzymali medale. Sędziowie oceniali pary i solistki w poszczególnych kategoriach wiekowych: dzieci do 6 lat (ponad 50 osób), osobno pary i solistki, soliści w wieku 7-9 lat, 10-13 lat, pary w wieku powyżej 14 lat i pary dorosłe hobby.
Tancerze zaprezentowali wybrane tańce towarzyskie, jak walc angielski, samba, cha-cha, polka i jive. Dorośli i pary powyżej 14 lat przebierali się odpowiednio do dwóch stylów: standardowego i latynoamerykańskiego.

Uczestnicy turnieju reprezentowali następujące instytucje:
– Studio Tańca „Beata” – Gdańsk
– Miejski Ośrodek Kultury – Skórcz
– Gminny Ośrodek Kultury – Kaliska
– Gminny Ośrodek Kultury – Zblewo
– Gminne Przedszkole – Zblewo, Bytonia
– Ośrodek Kultury w Czersku
– Przedszkole Językowe Bluebell – Kościerzyna
– Niepubliczne Przedszkole Akademia Pluszowego Misia w Starogardzie Gdańskim
– Klub Tańca Towarzyskiego „Impuls” – Starogard Gdański.

Przyznawane przez sędziów punkty podliczali Wiktoria Szramke i Łukasz Sojka. Ci utytułowani tancerze klasy „C” z Klubu Tańca Towarzyskiego „Impuls” przed rozpoczęciem turnieju rozgrzali publiczność elektryzującym pokazem tanecznym.

Swoje umiejętności pokazały też dzieci, które pod okiem Beaty Wałkuskiej uczą się rock’n’rolla w Starogardzkim Centrum Kultury.

O oprawę muzyczną turnieju zadbał Janusz Lewandowski ze SCK, a o zabezpieczenie medyczne Daria Abramczyk. Partnerem imprezy było Stowarzyszenie „Pozytywni” ze Starogardu Gdańskiego.

Impreza przybrała nazwę „Roztańczony Impuls” ze względu na obchodzony w zeszłym roku jubileusz 40-lecia działalności Klubu Tańca Towarzyskiego „Impuls”, który od samego początku funkcjonuje w ramach Starogardzkiego Centrum Kultury. Założycielem klubu był Edward Kowalke. „Impuls” wyszkolił wiele par, które osiągały sukcesy na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl