Tak trudno żegnać kogoś, kto jeszcze mógł być z nami

16 września, w wieku 44 lat odeszła od nas nagle Magdalena Urbanowicz. Od 2020 r. pracowała w Wydziale Informacji Społecznej Urzędu Miasta Starogard Gdański, gdzie realizowała zadania z zakresu sportu. Znały i ceniły Ją osoby nie tylko ze środowiska sportowego. Zawsze uśmiechnięta, życzliwa, pełna empatii, ciepła oraz zwyczajnego ludzkiego dobra. Taką na zawsze Ją zapamiętamy.

 

„Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania,
jakbyś nie chciała swym odejściem smucić…
Jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,
że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić…”
ks. J. Twardowski

 

Magdalena Urbanowicz urodziła się 15 września 1979 r. Była absolwentką Akademii Morskiej w Gdyni, gdzie uzyskała tytuł magistra inżyniera na kierunku towaroznawstwo w zakresie organizacji przedsięwzięć handlowych. Początki swojej kariery zawodowej związała z nauczaniem języka angielskiego, do którego uprawnienia dały Jej studia podyplomowe. Później pracowała w firmie handlującej materiałami budowlanymi, gdzie zajmowała stanowisko kierownicze.

 

W 2020 r. zaczęła pracę w Urzędzie Miasta Starogard Gdański. Realizując zadania z zakresu sportu, przygotowywała projekty uchwał, zarządzeń. Była odpowiedzialna za dokumentację stypendiów oraz nagród sportowych. Współpracowała z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, a także klubami sportowymi. Koordynowała organizację Gali Sportu. Wszystkie swoje obowiązki wykonywała rzetelnie i wyjątkowo skrupulatnie, zawsze z szerokim uśmiechem na twarzy. Gotowa nieść pomoc każdemu i w każdej sytuacji.

 

 

Magda,

żegnamy Cię z wielkim bólem, żalem i niedowierzaniem. Wszyscy wciąż mamy przed oczami Twój uśmiech i pogodną twarz. Taka już z nami zostaniesz. Taką widzieliśmy Cię po raz ostatni. Zostawiłaś nam swoją pozytywną energię oraz wiele ciepłych słów, bo jak mało kto nie bałaś się ich wypowiadać tak po prostu, bez okazji.

Spoczywaj w pokoju.

Wydział Informacji Społecznej
oraz koleżanki i koledzy z Urzędu Miasta Starogard Gdański

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 21 września o godzinie 10:00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim.