Tak może wyglądać nowe osiedle mieszkaniowe w Starogardzie. Trwają przygotowania do realizacji rządowego programu „Mieszkanie Plus”

Koncepcja zagospodarowania terenu przy ul. Zachodniej zakłada budowę 7 budynków mieszkalnych. Ma tam powstać 199 mieszkań dla rodzin ze Starogardu i nie tylko. Taki plan przyjmuje miasto, które w październiku ubiegłego roku przystąpiło do pilotażowego programu „Mieszkanie Plus”. Wstępne wnioski o uczestnictwo w programie będzie można składać prawdopodobnie od maja br.

Architekci ze starogardzkiej firmy „Dom” sp. z o. o. opracowali na zlecenie miasta koncepcję zagospodarowania terenu przy ulicy Zachodniej. Docelowo w ramach programu „Mieszkanie Plus” ma tam powstać 7 budynków mieszkalnych ze 199 mieszkaniami. Koncepcja zakłada budowę mieszkań jedno, dwu, trzy i czteropokojowych.

16 lutego w Warszawie wiceprezydent Przemysław Biesek-Talewski przedstawił Dyrektorowi Transakcyjnemu Banku Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości Agnieszce Mieczkowskiej przygotowaną koncepcję. Bank, po zapoznaniu się z nią szczegółowo i przeanalizowaniu pod względem finansowym, w ciągu 10 dni przedstawi prognozę wysokość przyszłego czynszu najmu. Następnie przygotowany zostanie projekt tzw. warunkowej umowy inwestycyjnej, która określi szczegóły realizacji tego zadania. Po podpisaniu umowy przez prezydenta, trafi ona do Rady Miasta. Jeśli radni ją zatwierdzą, podejmując stosowną uchwałę, powołana zostanie spółka celowa z udziałem banku i miasta, która przeprowadzi całą procedurę inwestycyjną, związaną z budową nowych mieszkań.

Dla mieszkańców oznacza to, że prawdopodobnie od maja będzie można składać wnioski o wynajem mieszkania w programie „Mieszkanie Plus”. Wnioski przyjmować będzie Referat Lokalowy przy ul. Traugutta 56. O dokładnym terminie składania wniosków będziemy informować na stronie miasta i profilu FB.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl