Tak bawili się starogardzcy seniorzy

„Przeżyłam z Tobą tyle lat”, „Złote obrączki”, „Gdzie się podziały tamte prywatki?” – to tylko niektóre przeboje, jakie 20 października usłyszała publiczność zgromadzona w Hali Miejskiej. Na zorganizowanym przez Urząd Miasta Starogard Gdański i Starogardzkie Centrum Kultury Dniu Seniora wystąpili Krystyna Giżowska i Wojciech Gąssowski. Koncert prowadził Łukasz Rocławski.

– Zarówno w Starogardzie Gdańskim, jak i w całej Polsce mieszka coraz więcej osób w wieku senioralnym. Zorganizowaliśmy to wydarzenie, żeby im podziękować. To właśnie oni jeszcze do niedawna pracowali na to jak teraz wygląda nasze miasta. Możemy czerpać z ich wiedzy i doświadczenia. Drodzy Seniorzy, jesteśmy Wam za to niezwykle wdzięczni. Życzymy Wam mnóstwo zdrowia, samych pogodnych dni i wszelkiej pomyślności – otwierając Starogardzki Dzień Seniora mówił Prezydent Miasta Starogard Gdański.

– Uwielbiam śpiewać dla dojrzałych osób, bo to jest moja publiczność. Najchętniej śpiewa piosenki, które zna, ale na ogół jest też otwarta na nowości. Podczas każdego występu staram się zachować równowagę między jednym, a drugim. To się przeważnie sprawdza. Potwierdził to także wspaniały koncert w Starogardzie Gdańskim. Dziękuję za zaproszenie – powiedziała Krystyna Giżowska.

Razem z Krystyną Giżowską przebój „Nie było Ciebie tyle lat” śpiewa Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

– Licznie zgromadzona widownia pokazuje, że takie wydarzenia są w Starogardzie Gdańskim niezwykle potrzebne. Cieszymy się, że Prezydent Miasta pamięta o seniorach i poświęca im tak wile uwagi – podsumował przewodniczący starogardzkiej Rady Seniorów Bogdan Adam.

Podczas tego wyjątkowego, pełnego emocji i muzyki wieczoru zaprezentowany został film pokazujący jak aktywni seniorzy mieszkają w Starogardzie Gdańskim. Pojawiły się w nim podpowiedzi w jaki sposób czas w naszym mieście mogą spędzać osoby starsze.

Sponsorami Starogardzkiego Dnia Seniora były Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych STARKOM oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji STAR-WiK.

Fot. Małgorzata Rogala/Joanna Rogaczewska

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl