Tadeusz Kubiszewski skończył 90 lat

18 kwietnia 90. rocznicę urodzin świętował wieloletni nauczyciel języka polskiego, francuskiego, etyki, filozofii, wychowawca wielu pokoleń młodzieży i dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Tadeusz Kubiszewski.

Dzień urodzin był dla pana Tadeusza nie tylko pełen wzruszeń i emocji, ale przede wszystkim gości. Oprócz rodziny, odwiedzili go m. in. Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie Wiesława Górska oraz przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Ziemi Kociewskiej: Urszula Ossowska, Ryszard Szwoch i Mirosław Kalkowski.

Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak i Tadeusz Kubiszewski.

– 90 lat to piękny, imponujący wiek. W jego osiągnięciu z pewnością pomogła Panu ciągła intelektualna aktywność. W imieniu starogardzian, a przede wszystkim wielu pokoleń Pana wychowanków dziękuję za zaangażowanie w życie szkoły i całego naszego miasta. Życzę przede wszystkim zdrowia i wielu sił. Niech każdy dzień będzie powodem do radości – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

– Nigdy nie przypuszczałem, że dożyję takiego wieku. Z jednej strony jest to piękne, ale z drugiej trudne, bo widzi się jak po kolei odchodzą przyjaciele i znajomi, z którymi kiedyś spędzało się tak wiele czasu – mówił szacowny jubilat Tadeusz Kubiszewski.

Kwiaty otrzymane przez Tadeusza Kubiszewskiego i jego żonę Elżbietę, która trzy dni przed jego urodzinami świętowała swoje.

– Bardzo się cieszę, że tak wiele osób złożyło mi dzisiaj życzenia. Wszystkie są piękne. Bardzo wzruszają mnie te składane przez moich wychowanków. Moje zawodowe życie poświęciłem głównie im. Jestem dumny, patrząc na ich osiągnięcia, ale przede wszystkim na to, jakimi są ludźmi. Okazuje się, że te moje lekcje na coś się przydały – uśmiechał się pan Tadeusz.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl