Szykujcie się do kibicowania! Triathlon rusza w niedzielę

Wyścig wpław, na rowerze i biegiem. Ponad 300 zawodników i kilka godzin ekstremalnej rywalizacji. To wszystko już w najbliższą niedzielę, 18 czerwca br. na ulicach Starogardu Gdańskiego. Zawody odbędą się w stolicy Kociewia po raz drugi. Tego dnia nie może was zabraknąć. Nie może zabraknąć dopingu mieszkańców. Zawodnicy Triathlon Energy Starogard Gd. bardzo na was liczą.

Po raz drugi stolica Kociewia będzie miejscem starcia prawdziwych herosów. Już w najbliższy weekend 17-18 czerwca miasto we władanie przejmą pływacy, rowerzyści i biegacze oraz kibice –  mieszkańcy, rodzina i przyjaciele.

– Atmosfera  zeszłorocznej imprezy i moc pozytywnych emocji, które zafundowali mieszkańcom Starogardu Gdańskiego triathloniści w ubiegłym roku potwierdza fakt, że decyzja o powrocie po 30 latach Triathlonu do Starogard była słuszna. Pamiętam żar, jaki lał się z nieba w ubiegłym roku, a mimo to nad miastem unosił się wspaniały duch rywalizacji. Cieszę się, że będziemy mogli przeżywać to

Adam Greczyło

wszystko od nowa, że po raz drugi w naszym mieście wystartują prawdziwi herosi – powiedział prezydent Janusz Stankowiak.

– Wracamy do Starogardu z sentymentem – dodaje Adam Greczyło, jeden z organizatorów – Tu wszystko się zaczęło. Udanie zadebiutowaliśmy na mapie polskiego TRI. Dlatego Starogardu nie mogło zabraknąć podczas tegorocznej edycji zawodów.

Podobnie jak w ubiegłym roku zawodnicy rywalizować będą na trzech dystansach i w sztafetach. Zawody rozpoczną się w niedzielę o godz. 8:45 w Borzechowie. Pierwsi do borzechowskiego jeziora wskoczą ci „najmocniejsi i najtwardsi”, którzy do pokonania będą mieli najdłuższy odcinek trasy – ½ Iron Mana. O godz. 10:45 wystartują zawodnicy ¼ IM, a o 12.00 – 1/8 IM.

– Wiem, że każdy przed startem wyznacza sobie własne cele. Wielu będzie chciało pokonać swoje słabości, dla wielu będzie to prawdziwa walka i próba sił. Tak jak dla Rafała Butnego i Paulinki – wyjątkowego duetu, który zawalczy o siebie na trasie 1/8 IM. Paulinka będzie prawdopodobnie pierwszą niepełnosprawną dziewczynką w Polsce, która weźmie czynny udział w takich zawodach. To dla nas zaszczyt, że oboje wybrali na miejsce swojego startu właśnie Starogard – dodał prezydent.

Ten niezwykły duet wystartuje piętnaście minut przed pozostałymi zawodnikami, czyli punktualnie o godz. 11:45. Paulinka i Rafał liczą na wsparcie kibiców oraz wszystkich startujących. 

– Liczymy na Starogardzian, że będą kibicować wszystkim zawodnikom na ulicach miasta, zwłaszcza Paulinie i Rafałowi, którym ten doping na pewno doda skrzydeł – zachęca  Greczyło. – Planujemy przygotować specjalne strefy kibica. Chcemy też wspólnie z kibicami i  zawodnikami w szczególny sposób powitać tę parę na mecie.  

Zawody zakończą się na stadionie im. Kazimierza Deyny. Tam też na zawodników będzie czekać strefa regeneracji: baseny z wodą, poczęstunek, masaże itd. Wszystko, co jest potrzebne zmęczonemu triathloniście. Z kolei dla widzów organizator przygotował strefę EXPO. Swoje produkty zaprezentują m.in. producenci odzieży sportowej, fizjoterapeuci, producenci ekologicznych soków, czy Koło Gospodyń Wiejskich. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci. Dostępna będzie ścianka wspinaczkowa. Warto dodać, że pierwszy zawodnik spodziewany jest na Stadionie ok. godz. 12.30.

– Już dzisiaj życzę wszystkim niesamowitych wrażeń związanych z tym sportowym widowiskiem – powiedział Janusz Stankowiak – Starogard żyje sportem od zawsze i żyć będzie. Kto wie, może kolejna gwiazda zabłyśnie właśnie w tej jakże trudnej i wymagającej dyscyplinie, którą jest TRIATHLON. Tego życzę wszystkim startujący – znakomitej formy, siły i satysfakcji z osiąganych wyników. Zapraszam wszystkich do kibicowania. Niech emocje, które idą w parze z tymi zawodami, przyniosą  wiele radości i na długo zapadną w pamięci. My ze swej strony dołożymy wszelkich starań, aby zawody przebiegały sprawnie, a ja osobiście powitam każdego zawodnika na mecie jak w ubiegłym roku.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl