Szyją maseczki dla przychodni i MZK

Wielkie serca pań ze Stowarzyszenia Kobiety Kwiaty Kociewia i Kół Gospodyń Wiejskich znane są nam od dawna. Nie zawiodły także w trakcie pandemii koronawirusa. Cały czas szyją maseczki ochronne. Teraz swoją pomoc postanowiły skierować do miejskich przychodni lekarskich i pracowników MZK.

– Kiedy dowiedziałem się, że Kobiety Kwiaty Kociewia chcą wspomóc nasze przychodnie oraz Miejski Zakład Komunikacji, zdecydowałem o zakupie z budżetu Gminy Miejskiej Starogard Gdański 150 m białej bawełny i przekazaniu ich tym paniom. Pomagają, chociaż nikt od nich tego nie wymaga. Nie muszą tego robić, ale bardzo chcą. Bezpłatnie dzielą się z nami swoimi umiejętnościami i czasem. Szyją świetnie. Wykonane przez nie maseczki na pewno dobrze będą służyły tym, do których trafią – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Materiał, z którego powstają maseczki.

– Jestem wdzięczny za każdą pomoc okazaną zarówno mieszkańcom Starogardu, jak i miejskim instytucjom w tym trudnym czasie. Bardzo dziękuję członkiniom Stowarzyszenia Kobiety Kwiaty Kociewia za okazane nam serce i wytężoną pracę przy maszynach – dodał prezydent.

Prezes Stowarzyszenia Kobiety Kwiaty Kociewia Alina Jeleń podczas rozwożenia materiału.

– W naszym powiecie stwierdzono niestety pierwszy przypadek zachorowania na koronawirusa. Motywuje nas to do dalszej pracy i rozszerzania działań. Na członkinie Stowarzyszenia Kobiety Kwiaty Kociewia ZAWSZE można liczyć, więc do tej partii materiału dołączyły: KGW KOTEŻE, Barbara Lisiewska, KGW CZARNYLAS Maria Kozłowska i ekipa, KGW OSIEK Bożena Chyła, Anna Maleszyk, KGW KOŹMIN Danuta Wróblewska i ekipa, pani Gabriela Szarmach z Wysokiej i pani Beata Kotowska z Barłożna. Jesteście najlepsze. Nigdy o tym nie zapominajcie – mówiła prezes Stowarzyszenia Kobiety Kwiaty Kociewia Alina Jeleń.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl