Sztuka Polska w Galerii „A” – dwie wystawy

Wystawę prac Juliusza i Wojciecha Kossaków, Jana Stanisławskiego, Magdaleny Abakanowicz, Wojciecha Weissa, Tadeusza Makowskiego i innych będzie można oglądać w Galerii A Starogardzkiego Centrum Kultury od 15 września do 25 października br. Będzie to pierwsza z dwóch wystaw z cyklu „Sztuka Polska”. Na drugą, SCK zaprasza od 20 października. Będzie można podziwiać portrety i krajobrazy jednego z najbardziej cenionych współczesnych malarzy polskich profesora Stanisława Baja.

Starogardzkie Centrum Kultury jesienią zaprasza wszystkich miłośników malarstwa i nie tylko na dwie wystawy z cyklu „Sztuka Polska”. Pierwsza z nich poświęcona zostanie polskim artystom XIX, XX i XXI wieku, których dzieła znajdują się w prywatnych zbiorach starogardzkich kolekcjonerów. Do 25 października w Galerii A będzie można podziwiać obrazy, grafiki i rysunki m. in. Juliusza i Wojciecha Kossaków, Jana Stanisławskiego, Magdaleny Abakanowicz, Wojciecha Weissa i Tadeusza Makowskiego.

Wernisaż wystawy odbędzie się 15 września 2017 r. (piątek) o godzinie 18:00 w Galerii „A” im. Michała Faryseja w Starogardzkim Centrum Kultury.

20 października br. SCK zaprasza na wernisaż drugiej wystawy z tego samego cyklu. Będzie to indywidualna wystawa poświęcona profesorowi Stanisławowi Bajowi – wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ten jeden z najbardziej cenionych współczesnych malarzy polskich zaprezentuje swój dorobek z okresu ostatnich kilku lat. Będą to głownie portrety i pejzaże.

Serdecznie zapraszamy!!!

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl